Karta Dużej Rodziny to system zniżek i dodatkowych uprawnień dla rodzin wielodzietnych, w których jest trójka lub więcej dzieci. Karta funkcjonuje od 16 czerwca 2014r. Od 1 stycznia 2015r. Program Karta Dużej Rodziny realizowany jest na podstawie ustawy z dnia 5 grudnia 2014r. o Karcie Dużej Rodziny. (Dz.U. 2016.785 j.t)

 

W Gminie Jodłowa, od początku istnienia Programu kartę otrzymało 85 rodzin tj. 174 Kart przyznano dla rodziców i 320 Kart dla dzieci. Posiadacze Karty Dużej Rodziny mają możliwość korzystania z ofert kulturalnych, rekreacyjnych, czy transportowych na terenie całego kraju, a także ze zniżek przy zakupie jedzenia, kosmetyków, odzieży i obuwia, książek, zabawek oraz paliwa. Karta obniża także koszty rachunków za usługi telekomunikacyjne, bankowe, koszty ubezpieczeń.

Zniżki mogą oferować nie tylko instytucje publiczne, ale również przedsiębiorcy prywatni. Przystępując do Programu zyskują prawo do posługiwania się znakiem "Tu honorujemy Kartę Dużej Rodziny". Podmioty, które przystąpią do Programu, poza możliwością kreowania w ten sposób atrakcyjnego wizerunku społecznego jako firmy przyjaznej rodzinom, zyskają szansę współtworzenia ogólnopolskiego programu dla dużych rodzin oraz zwiększenia rozpoznawalności i zainteresowania ofertą firmy. Status partnera Programu to szereg korzyści, takich jak wzrost rozpoznawalności czy też pozyskanie grupy lojalnych klientów. Dodatkowo partnerzy programu otrzymają, mające służyć celom marketingowym, naklejki ze znakiem "Tu honorujemy Kartę Dużej Rodziny" i będą mogli posługiwać się tym znakiem w materiałach informacyjnych i promocyjnych. Lista firm i instytucji oraz oferowanych przez nie zniżek na terenie całego kraju jest dostępna i na bieżąco aktualizowana na stronie: www.rodzina.gov.pl/duza-rodzina

Liczba partnerów Karty Dużej Rodziny systematycznie rośnie. W Programie uczestniczy juz ponad 1200 podmiotów, które oferują zniżki dla rodzin w całej Polsce. Do współpracy zapraszamy podmioty niezależne od sektora czy wielkości. Warunkiem udziału jest zapewnienie zniżek lub dodatkowych uprawnień dla rodzin posiadających Kartę Dużej Rodziny.

Firmy, które chcą dołączyć do programu wystarczy, że wypełnią i wyślą deklarację online. Do Programu można się zgłosić poprzez wypełnienie dostępnej na stronach rodzina.gov.pl lub empatia.mpips.gov.pl e-deklaracji i wskazanie jakie zniżki chce się zaoferować. Po uzgodnieniu warunków współpracy Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej lub Wojewoda (w przypadku podmiotów działających lokalnie) podpisze z firmą umowę.

Deklarację można złożyć wchodząc na poniższy link: https://empatia.mpips.gov.pl/web/piu//formularz-zgloszenia-kdr

Szczegółowe informacje można uzyskać w Wydziale Polityki Społecznej Podkarpackiego Urzędu Wojewódzkiego w Rzeszowie tel. (17) 867 13 67 lub (17) 867 13 15, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.