W dniu 11 października 2016 r w Gminnym Centrum Kultury i Czytelnictwa w Jodłowej odbyło się spotkanie autorskie z Panem Wojciechem Widłakiem.

Pan Wojciech to pisarz, tworzący książki dla dzieci, znany szczególnie dzięki serii o Panu Kuleczce.

Na spotkanie z Panem Wojciechem przybyły klasy II ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Jodłowej, które na wcześniej zorganizowanych lekcjach bibliotecznych miały możliwość zapoznania się z twórczością Pana Wojtka oraz klubowicze DKK dla dzieci.

Po krótkim przedstawieniu autor rozmawiał z dziećmi o pisaniu książek oraz o tym, jak bardzo potrzebna jest do tego wyobraźnia. Następnie przeczytał na głos fragment swojej książki o Panu Kuleczce, a troje z pośród dzieci w trakcie czytania poruszało pacynkami przedstawiającymi Kaczkę Katastrofę, Psa Pypcia i Muchę Bzyk-Bzyk.

Spotkanie odbyło się w bardzo sympatycznej atmosferze. Dzieci wzbogaciły się o kilka nowych doświadczeń, nowe pozycje książkowe oraz autografy od Pana Wojciecha Widłaka.

Panu Wojtkowi pragniemy podziękować za wspaniałe spotkanie autorskie. Dzieci z kolei zachęcamy do czytania opowieści o Panu Kuleczce, Wesołym Ryjku oraz innych bohaterach stworzonych przez autora.

Spotkanie zostało zorganizowane w ramach Dyskusyjnego Klubu Książki we współpracy z Instytutem Książki oraz Wojewódzką i Miejską Biblioteką Publiczną w Rzeszowie.

Zobacz zdjęcia ...