Bezpośredni kontakt dzieci z miejscem, w którym można wypożyczyć książkę do domu, rozbudza wyobraźnię i poszerza wiedzę.

 

 

W dniu 5 stycznia 2017 roku dzieci przedszkolne ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Jodłowej odwiedziły Gminną Bibliotekę Publiczną. Dla wielu z nich, była to pierwsza wizyta w domu, gdzie „mieszka książka”.Przedszkolaki zwiedziły placówkę, dowiedziały się co należy zrobić, aby stać się czytelnikiem biblioteki oraz jak należy się w niej zachowywać. Zobaczyły jak wygląda karta czytelnika oraz poznały zasady wypożyczania książek. Dowiedziały się także, jak należy dbać o książki. Dzieciom bardzo spodobały się kolorowe i bogato ilustrowane książki, które z chęcią oglądały. Głównym tematem było zapoznanie maluchów z biblioteką oraz rozmowa na temat baśni. Każde dziecko przebrało się za jakąś postać bajkową. W trakcie pobytu w bibliotece, dzieci rozwiązywały zagadki związane z postaciami z bajek i baśni.

Spotkanie zakończyło się słodkim poczęstunkiem. Przedszkolaki obiecały, że wrócą do nas, aby móc się zapisać i korzystać z bogatej oferty dla dzieci.