W czasie ferii dzieci oraz młodzież nie marnowały czasu na siedzenie w domu przed telewizorem lub komputerem, biorąc udział w zajęciach feryjnych.

Każdego dnia Dom Kultury w Jodłowej odwiedzała grupa uczestników w dobrych humorach i z mocnym postanowieniem świetnej zabawy. Dzieci i młodzież uczestniczyła w zajęciach świetlicowych (gry, kalambury, memory itp.), warsztatach rękodzieła artystycznego – papierowa wiklina oraz technika iris folding. Stałym punktem programu zimowych ferii w Domu Kultury były zajęcia plastyczne, w czasie których dzieci tworzyły prace związane z Dniem Babci i Dziadka oraz hasłem tegorocznych ferii „Kochamy wszystkie zwierzaki rozrabiaki” tj. malowały, rysowały, wydzierały z kolorowego papieru zwierzęta. Na zakończenie ferii zorganizowano dla wszystkich dzieci bal karnawałowy z wesołą muzyką, wieloma konkursami, zabawą i szalonymi tańcami. Na balu nie mogło oczywiście zabraknąć pięknie poprzebieranych maluchów. Czas szybko płynął na zabawie i tańcach, a po balu wszyscy w dobrych humorach wracali do swoich domów.

Zajęcie feryjne odbywały się nie tylko w Domu Kultury w Jodłowej, ale również w Centrum Kulturalno - Sportowym w Dębowej. Podczas zajęć feryjnych w Centrum Kulturalno-Sportowym w Dębowej dzieci podzielone na grupy projektowały gry planszowe, uczestniczyły w konkursie zimowym składającym się z 5 rund, kolorowały i rysowały obrazki o różnej tematyce, tworzyły maski karnawałowe, chętnie brały udział w zabawach ruchowych z pokazywaniem oraz tych związanych z hula-hop. Z zainteresowaniem wzięły udział w turnieju „Jeden z dziesięciu”. Ponadto powodzeniem cieszyła się możliwość skorzystania ze stołu bilardowego, jak również tenisa stołowego.Na zakończenie  odbyła się wyczekiwana zabawa karnawałowa, na którą dzieci wcześniej pomagały przygotować dekorację. Uczestnicy w pełni wykorzystali możliwość zabawy w rytmach karnawałowej muzyki.

Zobacz zdjęcia ...