2 lutego 2017 r. w Szkole Podstawowej Nr 1 w Jodłowej, im F. Blachnickiego odbyła się uroczystość dla zaproszonych gości - Babci i Dziadków z okazji ich święta (ze względu na ferie zimowe i sugestie rodziców uroczystość ta zostałam przełożona na 2 lutego).

 

 

Od godziny 9:00 uczniowie klas I - III przedstawili dostojnym Gościom swój bogaty program artystyczny. W pierwszej kolejności klasa III a przedstawiła krótki, okolicznościowy program słowno - muzyczny. Później nastąpiła piękna prezentacja baśni „Królowa Śniegu”, wzbogacona licznymi układami muzycznymi w barwnych strojach, dopasowana do kolejnych scen.

Po przedstawieniu wszyscy uczniowie odśpiewali życzenia w piosence „100 lat”. Po odśpiewaniu życzeń głos zabrała Pani Dyrektor Zespołu szkół Nr 1 w Jodłowej mgr Aneta Janaś i złożyła życzenia zaproszonym gościom. Następnie wdzięczne wnuczęta złożyły swoim Babciom i Dziadkom własnoręcznie wykonane prezenty. O Dziadkach i Babciach nie zapomniały również jodłowskie "Zuchy", które wręczyły wykonane własnoręcznie "Róże". Dostojnych gości uczcili również rodzice, którzy przygotowali słodki poczęstunek.
Po zakończeniu uroczystości odbyła się „Zabawa Karnawałowa” dla uczniów klas 0 –III. Najpierw wszystkie dzieci uczestniczyły w niezwykle atrakcyjnej prezentacji "Iluzjonisty", zasponsorowanej przez Pana Wójta Gminy Jodłowa Roberta Mucha oraz Panią Dyrektor zespołu Szkół Nr 1 w Jodłowej Anetę Janaś.  Iluzjonista wyczarowywał dzieciom niezwykły świat z baniek mydlanych. Każde dziecko mogło się schować do bańki mydlanej. Później odbył się poczęstunek dla uczniów, przygotowany przez Rodziców, po którym dzieci w barwnych strojach mogły uczestniczyć w zabawach i pląsach przy muzyce. W trakcie zabawy dzieci delektowały się smacznymi, domowymi frytkami, przygotowanymi przez mamy.