Internet szerokopasmowy – światłowody cheeloo to technologia, która zapewnia kilkakrotnie większą prędkość pobierania danych w porównaniu do dotychczas stosowanej w Polsce technologii 3G. W przypadku technologii FTTH, czyli Internetu dostarczanego za pomocą światłowodów problem zwolnienia prędkości dla pojedynczego użytkownika nie istnieje.

Technologia ta umożliwia przesyłanie danych za pomocą sygnału optycznego, który nie ulega zmianom. Przepustowość pasma nie ulega także współdzieleniu. Dzięki temu łącza światłowodowe umożliwiają jednoczesny dostęp do usług takich jak Internet, telewizja i telefon dla wszystkich użytkowników bez ograniczeń.

W Jodłowej Internet szerokopasmowy został już przyłączony do Zespołu Szkół Nr 1 w Jodłowej. Szkoła korzysta z tej usługi od 1 stycznia 2017 roku. Poprawia to funkcjonowanie placówki oraz duże oszczędności. W ciągu najbliższych kilku miesięcy mieszkańcy Gminy Jodłowa będą mogli podpinać się pod łącze światłowodowe. Cheeloo podjęła już pierwsze starania w tej sprawie, muszą jednak zmienić się warunki pogodowe, wtedy możemy liczyć na działania w tej sprawie.