Przedstawicielki około 30 Kół  uczestniczyły w III Powiatowym Przeglądzie Kronik Kół Gospodyń Wiejskich Powiatu Dębickiego 2017. 


Podczas przeglądu panie prezentowały dorobek ostatniego roku swojej działalności. Zebrani wysłuchali również wykładu dr Marzeny Baum-Gruszowskiej,kustosza Muzeum Regionalnego w Pilźnie, która przedstawiła prezentację multimedialną dotyczącą udziału KGW w ochronie niematerialnego dziedzictwa kulturowego regionu. Uczestniczki miały  okazję do zaprezentowania tego czym zajmowały się w ostatnim roku. Zajęcia sportowe, nauka gotowania regionalnych potraw, konkursy artystyczne czy wspólne wycieczki i spotkania to tylko nieliczne przykłady z bardzo długiej listy przedsięwzięć w jakie angażowały się gospodynie.
- Tyle wydarzeń jest w historii kół, które łączą pokolenia. Tyle radości i wzruszeń, ale również trosk i trudów. Te chwile są bezcenne dla kształtowania naszej tożsamości i poczucia wspólnoty - zwrócił się do zebranych Starosta Powiatu Dębickiego, wręczając przedstawicielkom KGW dyplomy i upominki.

W spotkaniu uczestniczyli m.in. samorządowcy i radni ziemi dębickiej, dyrektorzy gminnych centrów kultury oraz Mieczysław Bochenek, Prezes Wojewódzkiego Związku Kółek Rolników i Organizacji Rolniczych w Rzeszowie. O radosną atmosferę przeglądu zadbała Kapela "Jodłowianie", która w ubiegłym roku reprezentowała Podkarpacie na dożynkach prezydenckich w Spale.