Po 10 latach udziału w rozgrywkach PGALPS, drużyna gościnnie zaproszona z Jodłowej, zwyciężyła pierwszy raz  w historii występów i wzniosła do góry puchar Burmistrza Miasta Pilzna, wygrywając wszystkie 13 spotkań, zdobywając 38pkt. Na drugiej pozycji uplasowała się drużyna Sokół Dobrków I (33pkt) , a trzecie miejsce przypadło drużynie Łęki Dolne (28pkt).

Najlepszym zawodnikiem ligi został Michał Warzecha z zwycięskiej drużyny. Organizatorem rozgrywek jest Dom Kultury w Pilźnie na czele z Dyrektorem panem Andrzejem Kozikiem, a pod przewodnictwem i patronatem Burmistrz Pilzna pani Ewy Gołębiowskiej. Kierowaniem i koordynatorem  ligi był już siódmy rok z rzędu Ireneusz Czyjt, animator orlika w Pilźnie i nauczyciel WF.

Drużyny z Jodłowej wyrażają wdzięczność i podziękowanie organizatorom oraz kierownikowi Irkowi Czyjtowi  za gościnność i za zaproszenie  drużyn z Jodłowej do tych rozgrywek. Oprócz wspaniałego występu drużyny Jodłowa I,  drużyna młodsza- Jodłowa II, która startuje już trzeci raz, zanotowała swój najlepszy sezon i tylko  różnicą małych setów, straciła  3 miejsce, ostatecznie zajmując wysokie  miejsce 5.

W obecnym sezonie 2016/17 wzięło udział 14 drużyn(12 z Gminy Pilzno i 2 z Gminy Jodłowa). Rozegrano 105 meczów  w ciągu  trzynastu  tygodni. Rozgrywki rozpoczęły się 18.11.2016r  a zakończyły 03.03.2017r.

Co piątek rywalizowało ze sobą po 14 drużyn w siedmiu  meczach, na trzech salach gimnastycznych jednocześnie: PG w Pilźnie, ZS w Machowej i w Łękach Dolnych oraz czasem na LO w Pilźnie. Łącznie w rozgrywkach uczestniczyło ok. 140 zawodników i zawodniczek.

                                 Końcowa klasyfikacja :

Wyniki Jodłowa I:
JODŁOWA I : OSP SŁOTOWA -3:1

JODŁOWA I : SOKÓŁ DOBRKÓW I  -3:1

JODŁOWA I :  SŁOTOWA - 3:1

JODŁOWA I : MACHOWA - 3:0

JODŁOWA I : JODŁOWA II -3:0

JODŁOWA I : ŁĘKI DOLNE- 3:2

JODŁOWA I : PARKOSZ - 3:1

JODŁOWA I : DRAGON TEAM I -3:0

JODŁOWA I : DRAGON TEAM II -3:0

JODŁOWA I : OGEST VOLLEY TEAM - 3:0

JODŁOWA I : SOKÓŁ DOBRKÓW JUNIORZY- 3:1

JODŁOWA I : SOKÓŁ DOBRKÓW SENIORZY -3:0

JODŁOWA I : BASPOL LIPINY - 3:0

Wyniki Jodłowa II:
 

JODŁOWA II : SŁOTOWA -3:0

JODŁOWA II : OSP SŁOTOWA -2:3

JODŁOWA II : SOKÓŁ DOBRKÓW JUNIORZY- 3:1

JODŁOWA II : BASPOL LIPINY - 3:0

JODŁOWA II : JODŁOWA I -0:3

JODŁOWA II : OGEST VOLLEY TEAM - 3:0

JODŁOWA II : SOKÓŁ DOBRKÓW I - 0:3

JODŁOWA II : ŁĘKI DOLNE -3:2

JODŁOWA II : SOKÓŁ DOBRKÓW SENIORZY -3:1

JODŁOWA II : PARKOSZ -3:0

JODŁOWA II : MACHOWA - 2:3

JODŁOWA II : GRAGON TEAM I -3:0

JODŁOWA II :  DRAGON TEAM II - 3:0

Skład drużyny:

JODŁOWA I

Stanisław Górka(kapitan), Robert Warzecha, Łukasz Warzecha, Michał Warzecha, Jakub Marcinek, Jerzy Sterkowiec, Mateusz Król, Dariusz Kopacz, Mateusz Gnat, Kacper Furman, Szymon Czekaj

JODŁOWA II

Michał Lesiak(kapitan), Paweł Molek, Karol Nawracaj, Artur Nowak, Patryk Srebro, Grzegorz Kurek, Sebastian Składanowski, Dariusz Golec, Damian Lech, Jarosław Srebro

Oprócz udziału w PGALPS, drużyny z Jodłowej zagrały również w:

- I Mikołajkowym  Charytatywnym Turniej Piłki Siatkowej w Czarnej, którego celem - poza sportową rywalizacją - była zbiórka pieniędzy na leczenie chorego młodego mieszkańca Czarnej Krzysia Soka 

- Zimowym Turnieju Piłki Siatkowej w Brzostku

Kierownikiem i opiekunem obydwu drużyn był - Robert Warzecha

Na końcu chciałbym raz jeszcze podziękować moim kolegom z drużyny za zaangażowanie i pomoc w odniesieniu zwycięstwa.Serdeczne  gratulacje dla wszystkich grających zawodników !!!

                                                                                          /red. R.Warzecha/

Zobacz zdjęcia...