Międzynarodowy Dzień Ziemi obchodzony jest 22 kwietnia. Wówczas organizowane są akcje ekologiczne, których celem jest upowszechnianie zachowań, postaw ekologicznych w społeczeństwie.

 

 

 

Centrum Edukacji Ekologicznej przy Gminnym Centrum Kultury i Czytelnictwa w Jodłowej również postanowiło się włączyć w proekologiczne uświadamianie lokalnego społeczeństwa. Wszystko rozpoczęło się 26 kwietnia konkursem wiedzy o ekologii, który był adresowany do uczniów klas IV-VI. Trzyosobowe drużyny musiały wykazać się wiedzą ekologiczną i przyrodniczą rozwiązując test, krzyżówki i układając ekologiczną rymowankę.

 

Wyniki konkursu:

 

I miejsce – SP Dębowa (Dominika Podraza, Krystian Kawalec, Damian Barzyk)

 

II miejsce – SP nr 1 Jodłowa (Julia Janisz, Dominika Materowska, Klaudia Kłusek)

 

III miejsce – SP nr 2 Jodłowa ( Norbert Mikrut, Piotr Mikrut, Kinga Kaczka)

 

IV miejsce – SP Dęborzyn ( Dawid Balasa, Jakub Wójcik, Filip Lis)

 

V miejsce – SP nr 3 Jodłowa ( Mateusz Szczendor, Kamil Niemiec, Patryk Filipak)

 

Dzieci z klas III-IV wzięły udział w konkursie plastycznym „Eko zabawka”. Uczestnicy konkursu wykorzystując surowce i różne materiały wtórne przygotowali pomysłowe zabawki. Za oryginalność , technikę, estetykę i pomysłowość jury nagrodziło:

 

I miejsce /ex aequo/ - Angelika Baran (SP nr 1 Jodłowa)

Jan Janiga (SP nr 2 Jodłowa)

Natalia Wolska (SP nr 3 Jodłowa)

 

II miejsce /ex aequo/ - Karol Nawracaj (SP nr 1 Jodłowa)

 Paweł Zima (SP nr 2 Jodłowa)

 Filip Zborowski (SP nr 3 Jodłowa)

 

III miejsce /ex aequo/ - Magdalena Jasica (SP nr 1 Jodłowa)

Igor Kmiecik (SP nr 2 Jodłowa)

Emilia Marcisz (SP nr 3 Jodłowa)

 

wyróżnienie – Gabriela Rdzak (SP Dęborzyn)

 

Nakrętki i butelki plastikowe, worki foliowe, papier czy siatki - stroje z takich nietypowych materiałów zaprezentowały dzieci z klas 0-II i przedszkolaki podczas pokazu mody ekologicznej w sali widowiskowej GCKiCz w Jodłowej. Na pokazie można było zobaczyć m.in. ekologiczny strój małej modnisi, księżniczki, rycerza, policjanta. Ubiory zachwycały oglądających, a modele zostali obdarzeni gromkimi brawami. Ukoronowaniem ciężkiej pracy w przygotowaniu stroju były nagrody oraz dyplomy dla wszystkich małych uczestników.

Zobacz zdjęcia ...