11 czerwca 2017 r. odbył się „Piknik Rodzinny” zorganizowany przez Zespół Szkół Nr 1 w Jodłowej pod hasłem „Baw się razem z nami”, który zgromadził dużą liczbę dzieci wraz z rodzicami.

 

 

Uroczystość rozpoczęła Pani dyrektor mgr Aneta Janaś, która powitała zaproszonych gości oraz przedstawiła i podziękowała sponsorom zabawy. Następnie głos zabrał  Pan Wójt  Robert Mucha. Pierwszym punktem imprezy było podsumowanie i ogłoszenie wyników konkursów:

  • plastycznego pod hasłem „Jodłowa – moje miejsce na Ziemi”
  • literackiego pod hasłem: „Bohaterowie naszych lektur” i pod patronatem Wójta Gminy Jodłowa

Zwycięzcom nagrody i dyplomy wręczył Pan Wójt.

Po części oficjalnej nastąpiła część artystyczna. W programie wystąpili uczniowie ze szkoły podstawowej i przedszkola. Bawili gości tańcami, śpiewem, a klasa V przygotowała współczesną wersję „Kopciuszka”. Swoim talentem popisali się również uczniowie szkoły muzycznej wraz ze swoim opiekunem. Jak zwykle w przygotowanie uroczystości aktywnie włączyli się rodzice i przygotowali oraz prowadzili kilka punktów gastronomicznych.

Zorganizowany został także Punkt medyczny, gdzie chętni mogli sprawdzić sobie poziom cukru i zmierzyć ciśnienie.  Mogliśmy zobaczyć zajęcia z gromadą zuchową, działającą od niedawna w  szkole i cieszącą się coraz większym zainteresowaniem wśród dzieci. W trakcie zbiórki nastąpiło przekazanie jednakowych koszulek zuchowych dla całej gromady, które ufundowała Gmiana Jodłowa. W obecności rodziców, dyrekcji szkoły koszulki wręczyli Wójt Gminy Jodłowa Robert Mucha oraz Przewodniczący Rady Gminy Jodłowa Roman Warzecha.

Odbyło się również rozstrzygnięcie konkursu, przeprowadzonego w sklepach SPAR w Jodłowej, w którym udział brali uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 1 w Jodłowej. Po zliczeniu punktów najwięcej uzbierała ich klasa II a i zajęła I miejsce, II miejsce zajęła klasa II b, a III miejsce zdobyła klasa III a. Wychowawcy klas otrzymali bony o wartości 500 zł – I miejsce, 200zł – II miejsce oraz słodkie upominki dla uczniów za zajęcie III miejsca.

Nie zabrakło również atrakcji dla młodzieży. Studenci z Uniwersytetu Rzeszowskiego, z którymi szkoła współpracuje przedstawiła pokaz z biologii. Młodzież mogła zobaczyć, jak pracuje serce i w jaki sposób funkcjonuje organizm ludzki.

Na zakończenie imprezy na sali gimnastycznej odbył się pokaz filmu pt.: „Jodłowa – moja mała ojczyzna ”, a zaproszeni animatorzy zabaw dla dzieci zabawiali maluchów. Do późnych godzin wieczornych na boisku wokół szkoły panował gwar i śmiech rozbawionych dzieciaków.

 

Zobacz zdjęcia...