Grzegorz Czyż z Bogumiłowic (czas 00.39.42), Bartłomiej Olbrych z Binarowej (00.40.30) i Jakub Herba z Dębicy (00.42.59) tak prezentowało się podium Cross Run „Jodłowa 2017”. Wśród pań najlepsze rezultatu osiągnęły - Anna Rochmalska z Dębicy (00.49.02), Beata Słomska z Jodłówki Tuchowskiej (00.53.23) i Anna Kusion z Tarnowa (00.55.37).

 

W sumie w biegu wzięło udział 46 zawodników (36 panów i 10 pań). Start Cross Run „Jodłowa 2017” odbył się na stadionie LKS-u „Jodłowa”. 10-kilometrowym bieg prowadził przez leśne ścieżki, strome zbocza i wąskie uliczki. Uczestnicy mogli nie tylko rywalizować na trasie, ale również zapoznać się z urokliwymi zakątkami gminy Jodłowa.

- Trasa jest naprawdę niesamowita, bardzo górzysta. Pierwszy raz jestem w Jodłowej i bardzo mi się podoba - mówiła Bożena, jedna z uczestniczek. - Bieg taką okolicą sprawia wiele przyjemności i frajdy - zaznaczał z kolei Marcin, stały bywalec tego typu imprez.

Każdy zawodnik, który ukończył bieg otrzymał pamiątkowy medal oraz wziął udział w losowaniu atrakcyjnych niespodzianek rzeczowych. Zwycięzcy kategorii OPEN zgarnęli ponadto nagrody finansowe: I miejsce 400 zł, II miejsce 300 zł, III miejsce 200 zł.

- Organizacja biegu to niezwykła promocja naszej gminy. Warto zauważyć, że zawodnicy biegli do najwyższego punktu w Jodłowej, który wynosi ponad 410 metrów i samo to świadczy o skali trudności. Wynik zwycięscy jest imponujący. Nawet samochodem ciężko tę trasę przejechać tak szybko - z przymrużeniem oka mówił wójt Robert Mucha.

Organizatorem zawodów było - Gminne Centrum Kultury i Czytelnictwa w Jodłowej oraz Ludowy Klub Sportowy „Jodłowa”. Impreza znakomicie wpisała się w obchody 20-lecia działalności jodłowskiego klubu.

- Mam nadzieję, że ten bieg znajdzie się na stałe w kalendarzu sportowych wydarzeń odbywających się w naszej gminie. W kolejnych edycjach liczę jednak na większą ilość zawodników z Jodłowej. Pokazaliśmy, że biegać naprawdę warto - podsumował bardzo udaną imprezę Waldemar Sztogrin, dyrektor Gminnego Centrum Kultury i Czytelnictwa w Jodłowej.

Szczegółowe wyniki biegu można znaleźć na stronie - www.kepasport.pl.

Zobacz zdjęcia...