W niedzielę, 10-go września studenci z Jodłowej i Dębowej spotkali się na Mszy Świętej w Sanktuarium Dzieciątka Jezus w Jodłowej, aby prosić o potrzebne łaski w nowym roku akademickim.

 

 

Po Mszy Świętej młodzi udali się do Sali Trzech Króli na wspólne spotkanie, na którym byli obecni również Wójt Gminy Jodłowa Robert Mucha i ks. dr Zenon Tomasiak. Wszyscy mieli okazję do rozmowy na temat studiów, ale także do wspomnień, które wiążą się z naszą miejscowością. Nie zabrakło pomysłów na to, aby takie spotkania odbywały się częściej, tak aby promować młodych ludzi, którzy reprezentują naszą Gminę w całej Polsce. W naszej gminie jest ponad 100 studentów, którzy studiują m.in. we Wrocławiu, Krakowie, Rzeszowie, Lublinie. Jest to przyszłość nie tylko naszej miejscowości, ale całego kraju, ponieważ są wśród nich przyszli księża, lekarze, prawnicy, pedagodzy, nauczyciele, dziennikarze, inżynierowie. Cieszymy się, że tak wiele młodych ludzi chce zgłębiać swoją wiedzę i pomimo różnych trudów i wyrzeczeń zdobywać kolejne stopnie naukowe. Wszystkim studentom na nowy rok akademicki 2017/2018 życzymy wielu sukcesów!