Dnia 3 października 2017 r. Gminne Centrum Kultury i Czytelnictwa w Jodłowej już po raz trzeci gościło Międzynarodową Galicyjską Jesień Literacka.

 

 

 

 

W ramach XXVII edycji, odbyło się spotkanie literackie z udziałem zagranicznych gości Pani Marii Lutkiewicz- pisarki z Ukrainy– nauczycielki, dziennikarki, pisarki, która mieszka we Lwowie. Poetka wydała ponad trzydzieści książek poetyckich. Pisze dla dzieci, jest opiekunką młodych talentów i redaktorką wielu książek początkujących autorów, członkinią Narodowego Związku Pisarzy Ukrainy, oraz Pana Jana Dydusiaka - urodzonego w Tarnowie,a od ponad 30 lat zamieszkałego w Sydney- Australia , poety, satyryka, dziennikarza, organizatora życia kulturalnego, fotografa i podróżnika , twórcy wielu utworów poetyckich i satyrycznych publikowanych w Sydney.

W spotkaniu udział wzięły członkinie Klubu Seniora, przedstawiciele Urzędu Gminy, młodzież z Liceum Ogólnokształcącego oraz członkowie DKK z Jodłowej.

Podczas spotkania autorskiego każdy z zaproszonych gości przedstawił swój dorobek literacki i zaprezentował kilka wybranych utworów, zarówno w języku polskim jak i ojczystym. Przedstawiciele ze środowisk literackich po przybliżeniu swojej twórczości poetycko- pisarskiej, opowiedzieli swoje życiorysy, dokonania i różne przygody z życia oraz okoliczności sprzyjające ich twórczości.

To dla nas wielkie wyróżnienie i zaszczyt, że uczestniczymy w tej wspaniałej imprezie służącej popularyzacji polskiej literatury.

Chcielibyśmy  bardzo serdecznie podziękować naszym Gościom, za to, że zechcieli  przyjechać do Jodłowej aby podzielić się z nami swoją  twórczością.

Na zakończenie spotkania z autorami, młodzież wręczyła pisarzom kwiaty i drobne upominki, a zaproszeni goście rozdali swoje tomiki poezji wraz z autografami.

Zobacz zdjęcia ...