Starosta Dębicki i Powiatowy Rzecznik Konsumentów w Dębicy apelują o zachowanie szczególnej ostrożności przy zawieraniu umów sprzedaży energii elektrycznej, paliwa fazowego oraz usług telekomunikacyjnych w naszych domach.

 

Do Biura Powiatowego Rzecznika Konsumentów w Dębicy docierają liczne sygnały od mieszkańców powiatu w szczególności od osób starszych, które w wyniku podania nieprawdziwych informacji  przez przedstawicieli handlowych zawarły niekorzystne umowy. Z treści skarg konsumenckich wynika, że przedstawiciele handlowi stosują nieuczciwe praktyki rynkowe, podszywają się pod dotychczasowych dostawców energii elektrycznej i paliwa gazowego czy operatorów telekomunikacyjnych, wprowadzają w błąd co do warunków zawieranych umów. Powiatowy Rzecznik Konsumentów w Dębicy przypomina o konieczności zapoznawania się z treścią dokumentów  przed ich podpisaniem. Pamiętajmy, że nasz podpis jest bardzo ważny , nie zawierajmy umów pod presją czasu, podejmujmy świadome decyzje.

W celu uzyskania dodatkowych informacji Powiatowy Rzecznik Konsumentów zachęca do kontaktu z Biurem Powiatowego Rzecznika Konsumentów w Dębicy, które mieści się w Starostwie Powiatowym w Dębicy.

W załączeniu apel Starosty Dębickiego i Powiatowego Rzecznika Konsumentów w Dębicy.

 

Załączniki:
Pobierz plik (SKMBT_C454e17100611130.pdf)Apel956 kB