W dniach 14-15 października 2017 r. około 200 zuchów, harcerek i harcerzy spotkało się na zlocie Hufca ZHP Dębica na początek roku harcerskiego 2017/2018. Harcerskie patrole przeniosły się do bajkowej krainy, a hasłem całego przedsięwzięcia były słowa „Myśl, myśl, myśl”. 

 

 

 Z Jodłowej na zlot udało się 10 zuchów z 3 GZ „Szare Wiewiórki” oraz 13 harcerzy z PDH „Młode Jodełki”. Miejscem zlotu była Dębica, a bazą zlotową gmach I Liceum Ogólnokształcącego. W sobotę wszyscy wzięli udział w grze miejskiej, warsztatach i przeglądzie piosenki bajkowej. Niedziela to czas Mszy Świętej i apelu. Podczas gry miejskiej zuchy i harcerze przenieśli się do baśniowej krainy, którą zamieszkiwały postacie z różnych znanych bajek i filmów animowanych. Pieszo odwiedzali oni cztery miejsca w Dębicy – przedszkola, gdzie należało wykonać różne zadania było to m.in. napisanie wiersza na cześć księżniczki, przeprowadzenie ankiety wśród mieszkańców miasta, znalezienie budynku w Dębicy przypominającego najbardziej chatkę krasnoludków, sporządzenie magicznego wywaru i wypicie go czy też wykonanie obrazu z opadniętych liści. Każde z zadań było wykonywane na punkty.

Sobotnie popołudnie to czas ciekawych warsztatów, kiedy np. młodsi wykonywali makiety bajkowych zamków a starsi doskonalili umiejętności teatralne. Wieczorem zaś każda drużyna przygotowywała swoją aranżację wylosowanej piosenki ze znanych bajek animowanych. W kategorii zuchowej zwyciężyły dzieci z Jodłowej.W niedzielę wszyscy udali się do kościoła pw. Ducha Świętego na Mszę Świętą, a następnie na dębicki rynek, gdzie miał miejsce apel wieńczący zlot. Ogłoszono tam wyniki zlotowego współzawodnictwa – 3 Gromada Zuchowa „Szare Wiewiórki” zdobyła II miejsce a Zlocie Hufca ZHP Dębica 2017. Wszyscy uczestnicy otrzymali także pamiątkowe naszywki zlotowe.

Jednak największym sukcesem 3 GZ „Szare Wiewiórki” jest zdobycie tytułu Brązowej Gromady we współzawodnictwie drużyn i gromad hufca ZHP Dębica za rok 2016/2017.