W dniu 30 października 2017 r. w Urzędzie Stanu Cywilnego w Jodłowej cztery pary z terenu gminy Jodłowa świętowały jubileusz 50-lecia zawarcia związku małżeńskiego. Dostojnych jubilatów powitał Wójt Gminy Jodłowa Robert Mucha i podziękował za przybycie.

 

 

W słowach skierowanych do jubilatów Wójt Gminy Jodłowa Robert Mucha powiedział - Minęło 50 lat od chwili kiedy połączył Was los, kiedy z miłością i nadzieją powiedzieliście sobie TAK. Przyrzeczenie to składaliście Państwo z ufnością ,że będziecie dzielić dobre i złe chwile,wspomagając się wzajemnie i cieszyć się wspólną radością. W dalszej części przemówienia między innymi Wójt Gminy Jodłowa mówił do Szanownych Jubilatów - Jesteście przykładem dobrych rodzin. Jesteście Drodzy Jubilaci wzorem i autorytetem pod wieloma względami. Młodzi ludzie mogą brać z Was przykład,jeżeli chodzi o trwałość małżeństwa i rodziny.

Następnie Wójt Gminy Jodłowa Robert Mucha dokonał aktu dekoracji Jubilatów obchodzących 50-lecie pożycia małżeńskiego medalami przyznanymi przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, oraz wręczył Jubilatom pamiątkowe gratulacje i kwiaty, życząc długich i pogodnych lat życia w jak najlepszym zdrowiu i zadowoleniu, wszelkiej pomyślności oraz doczekania kolejnych jubileuszy.

Medalami zostali odznaczeni Państwo:

1.Krystyna i Jan Berek

2.Halina i Edward Wołowiec

3.Anna i Tadeusz Nowak

4.Lucyna i Edward Golec

W tym wyjątkowym dniu klimat uroczystości uświetnił Jubilatom występ Kapeli „JODŁOWIANIE”