W dniu 12 listopada 2017 r. w Centrum Konferencyjno-Bankietowym  "Jodłowy Dwór" w Jodłowej odbył się III Ogólnopolski Turniej Par OTP* o Puchar Jodłowego Dworu i Wójta Gminy Jodłowa z cyklu Grand Prix Polski Południowej. 

 

 

Do Jodłowej zjechało 74 zawodników z różnych miejsc Polski Południowej. Sędzią zawodów był Pan Marek Rusek i Zbigniew Sagan. Wszyscy uczestnicy turnieju grali na tych samych rozdaniach. Późniejsze rezultaty osiągane przy stołach zostały wprowadzane do urządzenia mobilnego potocznie zwanego „pierniczkiem” i przekazywane do serwera. Wyniki wyświetlane były na bieżąco na tablicy, jak również można je było śledzić on-line za pomocą internetu. Zwycięzcami turnieju okazała się para Przemysław Zawada i Piotr Kucharski, która uzyskała wynik 62,94%. Drugie miejsce zajęli zawodnicy Mariusz Kita i Bogusław Lesiecki 62.35%, a trzecie Marek Pietraszek i Jacek Znamirowski 61.22%. Najlepsi zawodnicy otrzymali z rąk właścicieli Jodłowego Dworu Państwa Barbary i Janusza Słota oraz Wójta Gminy Jodłowa  puchary i nagrody. Jedną z nagród były portrety wykonywane przez portrecistę. Turniej został zorganizowany przy współpracy Małopolskiego Związku Brydża Sportowego oraz Gminnego Centrum Kultury i Czytelnictwa w Jodłowej. Brydż to gra, która łączy elementy logiki, matematyki i psychologii, dzięki czemu stawia zawodników przed problemami, które rozwijają kreatywne myślenie, a znajomości zawarte przy stoliku pozostają na lata. Zawodnicy jak również osoby zaproszone byli zachwyceni naszą miejscowością jak również urokiem Jodłowego Dworu.

Link do strony ze szczegółowymi wynikami: http://www.pwzbs.pl/Wyniki/gpppw/2017/W-j171112.html

Relację z III OTP* można obejrzeć na stronie debica.tv: https://debica.tv/w-jodlowej-mistrzowie-zagrali-w-brydza-iii-ogolnopolski-turniej-par/

Zobacz zdjęcia ...