„A nadzieja znów wstąpi w nas”. Te słowa pięknej świątecznej piosenki stały się mottem spotkania noworocznego, które w gościnnych progach Jodłowego Dworu zgromadziło znamienitych gości: parlamentarzystów, duchownych, władze gminy Jodłowa, przedstawicieli Izby Rzemieślniczej oraz Małej i Średniej Przedsiębiorczości w Tarnowie, przedstawicieli cechów rzemieślniczych, przedsiębiorców, nauczycieli, mieszkańców Jodłowej oraz przyjaciół szkoły.

 

 

Wszystkich zgromadzonych serdecznie powitała dyrektor Liceum Ogólnokształcącego im. Bartosza Głowackiego, Branżowej Szkoły I Stopnia oraz Zasadniczej Szkoły Zawodowej w Jodłowej, pani mgr Teresa Połoska. Uczniowie liceum ogólnokształcącego pod kierunkiem pań: Elżbiety Wójcik, Katarzyny Proszowskiej-Krzykalak oraz pana Łukasza Chorążaka przedstawili uroczyste misterium upamiętniające przyjście na świat Zbawiciela i przypominające najważniejsze elementy polskiej tradycji Świąt Bożego Narodzenia. Kiedy wybrzmiały słowa poezji oraz najpiękniejszych kolęd
i pastorałek, nadszedł czas na noworoczne życzenia. Proboszcz parafii Świętego Stanisława BM w Jodłowej, ksiądz dr Zenon Tomasiak, udzielił zgromadzonym błogosławieństwa na rozpoczynający się 2018 rok. Następnie głos zabrali zgromadzeni goście. Życzenia roku obfitującego w zdrowie, pomyślność, sukcesy w życiu zawodowym i prywatnym wygłosili: pan Jan Warzecha - poseł na Sejm RP, pan Robert Mucha - wójt gminy Jodłowa, pan Andrzej Kuta - prezes Izby Rzemieślniczej oraz Małej i Średniej Przedsiębiorczości w Tarnowie, pan dr Leszek Mikrut - pracownik naukowy UMCS w Lublinie i przyjaciel naszej szkoły.

Społeczność szkolna Liceum Ogólnokształcącego im. Bartosza Głowackiego, Branżowej Szkoły I Stopnia oraz Zasadniczej Szkoły Zawodowej w Jodłowej w rozpoczynający się rok wkracza z nadzieją na dalszy rozwój szkoły. Ważnym krokiem w dobry Nowy Rok jest pracownia multimedialna, która została uroczyście otwarta i poświęcona w dniu 14 stycznia. Z pewnością będzie ona służyć podniesieniu poziomu nauczania dla obecnych oraz przyszłych uczniów naszej szkoły.

Spotkanie noworoczne 14.01.2018 roku przebiegało w podniosłej, świątecznej atmosferze wzajemnej życzliwości wszystkich osób i instytucji przychylnych szkole w Jodłowej. Szczególnego klimatu uroczystości dodało miejsce spotkania - piękny Jodłowy Dwór, którego gospodarzom serdecznie dziękujemy za gościnę.

/red.Elżbieta Wójcik/

Relację z otwarcia pracowni można zobaczyć klikając w link: http://itvpoludnie.pl/wiadomosci/Szkola-Rzemieslnicza-w-Jodlowej-ma-nowoczesna-pracownie-multimedialna,4635/

Zobacz zdjęcia ...