DSC 0056 

W piątek 13 lipca 2018 roku

w Jodłowej

miały miejsce obchody

10-lecia konsekracji

Sanktuarium Dzieciątka Jezus.

 

 

 

 

DSC 0031

 

 

 

Uroczystość rozpoczęła się

o godz. 18.00 Mszą Świętą,

której przewodniczył

wielki budowniczy tej Świątyni - ks. Franciszek Cieśla. 

 

 

 

 

 

 

DSC 0048

Były Proboszcz powiedział w kazaniu,że w pomoc chcieli się włączyć wszyscy.

Mówił: „ Trzeba dzisiaj wspomnieć o wszystkich jodłowskich rodzinach, które od początku, bez żadnych wątpliwości włączały się w to dzieło”.

Zaznaczył także, że sami Jodłowianie nie byliby w stanie wybudować takiej świątyni, że  pomoc płynęła z wszystkich stron Polski oraz z poza jej granic.

 

 

DSC 0054

 

 

 

 

Nabożeństwo odbyło się

z udziałem orkiestry OSP Jodłowa.

 

 

 

 

 

 

DSC 0058

Podczas Mszy Św. Przedstawiciele Rady Parafialnej( Danuta Kos, Maria Jasica, Janusz Drąg )oraz Władz Samorządowych ( Wójt Gminy Jodłowa Robert Mucha, Przewodniczący Rady Gminy Roman Warzecha i Sołtys Jodłowej Dolnej Marek Leja)w imieniu własnym, wszystkich darczyńców, ofiarodawców, osób pracujących przy budowie Świątyni złożyli podziękowania byłemu proboszczowi Parafii Jodłowa  ks. Franciszkowi Cieśli.

 

Dziękowali za opiekę nad świątynią w trakcie budowy i doprowadzenie jej do konsekracji, za rozsławienie Kultu Dzieciątka Jezus w Polsce, a także poza jej granicami. Pan Wójt  w swym przemówieniu mówił „ Byłeś i jesteś jednym z nas, a najlepszym tego symbolem jest nadanie przez Radę Gminy w 2011 roku Tytułu Honorowego Obywatela Gminy Jodłowa.”

Podziękowania za kontynuację działalności na rzecz parafii otrzymał również obecny Proboszcz ks. dr  Zenon Tomasiak.

DSC 0049DSC 0063

 Po zakończonym nabożeństwie w podziemiach Sanktuarium odbyła się promocja książki ks. Franciszka Cieśli pt. „Zamieszkałeś między nami…”  przedstawiającej budowę Sanktuarium Dzieciątka Jezus w Jodłowej w latach 1995-2009.

Kopia scan0003

Relacja ITV Południe  z 10 - lecia konsekracji Sanktuarium Dzieciątka Jezus w Jodłowej TUTAJ

Pełna galeria zdjęć TUTAJ