W dniu 28 maja 2016r. w TVP 1 o godz. 12:10 wyemitowany został już ostatni odcinek programu "Cztery kąty, anioł piąty" poświęcony rodzinie Mikrutów z Jodłowej.

 "Cztery kąty, anioł piąty" to serial emitowany w programie pierwszym Telewizji Polskiej, pokazujący akcje pomocy rodzinom z różnych stron Polski , opowiada historię tych rodzin i zaangażowanie ludzi dobrej woli przy remoncie ich mieszkań. Rodzina Państwa Marii i Włodzimierza Mikrutów jest rodziną wielodzietną, na utrzymaniu rodziców pozostaje sześcioro dzieci w wieku szkolnym, w tym najmłodszy niepełnosprawny syn. Rodzina żyje bardzo skromnie, a dom w którym mieszkali od wielu lat nie był remontowany. Dzięki współpracy Stowarzyszenia „Piękne Anioły” i Fundacji „fabryki Marzeń” oraz wielu wolontariuszy na przełomie kwietnia i maja 2016r.udało się wyremontować ich dom - wyremontowano i urządzono dwa pokoje dla dzieci oraz łazienkę a także częściowo pokój rodziców. Generalny remont trwał około 5 tygodni. „Piękne Anioły” i „Fabryka Marzeń” pomagały w remoncie finansowo i organizacyjnie. Niemniej ważna była także pomoc innych lokalnych sponsorów, przedsiębiorców, stowarzyszeń, sąsiadów i mieszkańców naszej gminy.

Jesteśmy wdzięczni wszystkim zaangażowanym w remont domu Państwa Mikrutów. Osobom, które nawiązały kontakt z Fundacją „Fabryki Marzeń” i Stowarzyszeniem „Piękne Anioły” oraz koordynowały wszystkie działania , ekipie budowlanej pracującej przez 6 dni w tygodniu, sponsorom którzy bezinteresownie przekazali materiały budowlane potrzebne do remontu , a także osobom przygotowującym posiłki dla pracujących. Podziękowania kierujemy do wszystkich, którzy przyczynili się do poprawy warunków życia jednej z Naszych wielodzietnych rodzin.

Odcinek wyemitowany w TVP 1 można zobaczyć klikając w link: http://vod.tvp.pl/25522178/28052016

Zobacz zdjęcia...