27 kwietnia 2013 r. w Sali Widowiskowej Gminnego Centrum Kultury i Czytelnictwa w Jodłowej miało miejsce ciekawe wydarzenie kulturalne, wystawa obrazów i zdjęć Marcina Bawca na której nie zabrakło osób rozkochanych w sztuce. 

 

Wernisaż rozpoczął się od przywitania gości przez Dyrektora Gminnego Centrum Kultury i Czytelnictwa Waldemara Sztogrina, następnie głos zabrał twórca obrazów Marcin Bawiec.

Prezentowane obrazy powstawały w ciągu 15 lat. Dorobek Marcina Bawca jest dość spory – około 200 prac sprzedanych w kraju i zagranicą. Tematyką jego prac są m.in. portrety, pejzaże, kwiaty, konie oraz reprodukcje.

„W moich obrazach nie trzeba szukać zręcznego pociągnięcia pędzlem, czegoś zaskakującego lub dziwnego efektu, jest to przede wszystkim gładka powierzchnia pokryta kolorami połączonymi w pewnym „określonym” porządku” - mówi o swojej twórczości Marcin Bawiec.

Wernisaż uświetnił recitalem gitarowym Maciej Kita.

Trzeba przyznać, iż różnorodność zaprezentowanych obrazów, różne style i sposoby wykonania sprawiły, iż sali nie dało się szybko opuścić.

Prezentowane prace podziwiać można do 15 maja 2013 r. Serdecznie zapraszamy i zachęcamy do obejrzenia wystawy.

 Relację z wernisażu można zobaczyć na stronie Internetowej Telewizji Południe pod adresem: http://www.itvpoludnie.pl/wiadomosci/Marcin-Bawiec-mlody-artysta-z-Jodlowej,1433/

Zobacz galerię zdjęć...