20 grudnia 2017 r w Bibliotece Publicznej przy Gminnym Centrum Kultury i Czytelnictwa w Jodłowej odbyły się warsztaty w ramach projektu „Zaprogramuj się na czytanie – Ver 2.0”, organizowanym przez Stowarzyszenie Edukacji Pozaformalnej „MERITUM” z Krakowa.

Dzieci i młodzież pod opieką instruktorek odkrywały świat bajek Stanisława Lema. Zajęcia miały na celu zachęcenie dzieci i młodzieży do czytania książek poprzez niestandardowe metody pracy, m.in. przy wykorzystaniu robotów a także miały pokazać, że czytanie rozwija wyobraźnię i bez niej nie ma wynalazków, pomysłów, innowacji.

W zajęciach zrealizowanych w naszej bibliotece wzięło udział 30 osób – uczniów SP nr 1 w Jodłowej. Uczestnicy pracowali z tekstem wybranym ze zbioru „Bajki robotów” Stanisława Lema, następnie stworzyli własny scenariusz filmu, przygotowali niezbędne elementy scenografii. Końcowy element stanowił krótki film, który sprawił uczestnikom najwięcej frajdy i zabawy.

Mamy nadzieję, że takie zajęcia przyczynią się do wzrostu zainteresowania książką wśród dzieci i młodzieży z naszego terenu.

Projekt „Zaprogramuj się na czytanie – Ver 2.0” jest dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Zobacz zdjęcia ...