Osiągnięcia edukacyjne uczniów klasy I-III

  • Uczniowie wyróżnieni pod względem postępów
    w nauce i zachowaniu w klasach I-III w roku szkolnym 2014/2015:

  • Klasa I – Gabriela Rdzak, Konrad Gągała

  • Klasa II – Nikola Dudek, Kamila Kastarenda, Dawid Balasa, Jakub Wójcik

  • Klasa III – Filip Lis, Klaudia Potępa

Uczniowie wyróżnieni za bardzo dobre wyniki w nauce

Klasa V:

Alicja Ryba – 5,09

Oliwia Dudek – 4,82

Natalia Ziobrowska – 5,09

Bartłomiej Lech – 4,8

Ewelina Stojak – 5,0

Klasa VI

Szymon Lesiak – 4,9

Średnia ocen klas

Klasa V- 4,65

Klasa VI – 4,45

Uczniowie wyróżnienie pod względem zachowania:

klasa V Oliwia Dudek

Kinga Papiernik

Piotr Rdzak

Alicja Ryba

Ewelina Stojak

Natalia Ziobrowska

Uczniowie ze 100% frekwencją

Gabriela Rdzak – klasa I

Piotr Rdzak – klasa V

Frekwencja w poszczególnych klasach wyniosła:

Klasa I – 91%

Klasa II – 99%

Klasa III – 99%

Klasa V- 94%

Klasa VI – 93%

Sprawdzian szóstoklasisty:

Język polski:

Szymon Czekaj – 12 pkt.

Maksymilian Dudek - 14 pkt.

Paulina Kumiega - 16 pkt.

Szymon Lesiak - 14 pkt.

Matematyka:

Szymon Czekaj – 9 pkt.

Maksymilian Dudek - 12 pkt.

Paulina Kumiega - 14 pkt.

Szymon Lesiak - 9 pkt.

Język angielski:

Szymon Czekaj – 32 pkt.

Maksymilian Dudek - 29 pkt.

Paulina Kumiega - 17 pkt.

Szymon Lesiak - 39 pkt.

Łącznie:

Szymon Czekaj – 65%

Maksymilian Dudek – 68%

Paulina Kumiega – 58%

Szymon Lesiak – 77%

IMPREZY SZKOLNE:

Dzień pieczonego ziemniaka

Dnia 30 września obchodziliśmy Święto Pieczonego Ziemniaka. Dzieci podczas tego święta mogły wykazać się sprawnością fizyczną, inwencją
i kreatywnością, uczestnicząc w różnych konkurencjach sportowych. Wszyscy w miłej atmosferze piekli ziemniaki i smażyli kiełbaski.

Wybór „Super Chłopaka 2014”

Podczas obchodów Dnia Ziemniaka społeczność uczniowska naszej szkoły świętowała „Dzień Chłopaka”. Z tej okazji zorganizowany został konkurs, podczas którego wytypowani chłopcy brali udział w wyborach na Super Chłopaka. Aby zasłużyć na to miano, uczestnicy musieli wykazać się rozmaitymi umiejętnościami oraz wiedzą. Jury zadecydowało jednogłośnie, iż tytuł Super Chłopaka 2014 zdobywa Piotr Rdzak z klasy V.

Zabawa Andrzejkowa

27 listopada odbyły się w naszej szkole andrzejki. Dzieci uczestniczyły w wróżbach i zabawach andrzejkowych. Nie zbrakło tradycyjnych zabaw z laniem wosku i ustawianiem butów.

Śladami wielkich odkryć

11 grudnia przedszkolaki i uczniowie klas I –III uczestniczyli w lekcji żywej przyrody „Śladami wielkich odkryć” zorganizowanej przez grupę „Zaelektryzowani”. Dzieci miały możliwość poznać jak czytać mapę, jak działa kompas, na czym polega oddziaływanie magnetyczne, elektryczne. Uczestniczyły również w zabawach z suchym lodem, sodą, pastą słoniową. Dodatkowo dzieci zostały zapoznane z krótką lekcją pierwszej pomocy.

Magik

19 grudnia zawitał do nas magik. Artysta wprawił w zachwyt zebraną publiczność - przedszkolaków i uczniów. Dzieci bawiły się świetnie, oglądając magiczne sztuczki oraz różnorakie popisy. Były nie tylko widzami, ale i próbowały swych talentów, włączając się czynnie do zabawy. Artysta zaprezentował godzinne przedstawienie, podczas którego podziwiano niezwykły pokaz umiejętności. Występ magika nagrodzono gromkimi brawami.

XXIII Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

Już po raz 23 grała Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, my po raz kolejny wzięliśmy udział w tej pięknej akcji. Cel XXIII Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy to podtrzymanie wysokich standardów leczenia dzieci na oddziałach pediatrycznych i onkologicznych oraz godna opieka medyczna seniorów. 11 stycznia 2015 roku w sali widowiskowej w ramach orkiestrowego grania od godz. 15.00 zaprezentowały się m.in. uczennice naszej szkoły: Kinga Papiernik, Klaudia Wójcik, Alicja Ryba i Natalia Ziobrowska.

Zabawa choinkowa

29 stycznia 2015 roku w naszej szkole odbył się bal karnawałowy dla dzieci z klas 0 – VI. Uczniowie klasy V i VI zaprezentowali przedstawienie „Może trzeba Ci pomóc”. Tego dnia sala gimnastyczna zamieniła się w salę balową. Na zabawę dzieci przyszły w różnorodnych i barwnych strojach, w starannych makijażach i fryzurach. Królowały wróżki, aniołki i diablice księżniczki, piraci, kierowcy rajdowi… Pomysłowość dzieci i ich rodziców zasługuje na wielkie brawa. Przy dźwiękach muzyki zespołu „Tigers” uczniowie bawili się wraz ze swoimi paniami. Były węże, pociągi, kółeczka. Uczestnicy balu mieli doskonałą okazję, żeby zaprezentować swoje umiejętności taneczne. Prowadzący zabawę nie pozwolili nikomu się nudzić. Dzieci często zapraszały do tańca również rodziców, którzy ciągle byli zajęci fotografowaniem swoich pociech. Wszystkim dopisywał dobry humor. Szkoda, że następny bal karnawałowy dopiero za rok.

V Dni Stanisławowskie

V Dni Stanisławowskie rozpoczęły się sympozjum naukowym w sobotę, 23 maja br. o godzinie 14.00. Temat sympozjum naukowego brzmiał następująco: ”Operacja gorlicka 1915 roku, na tle pierwszej wojny światowej”Patronat nad sympozjum objął Burmistrz Miasta Gorlic. Na to sympozjum pojechało trzech naszych uczniów: Arkadiusz Noga, Maksymilian Dudek, Szymon Lesiak pod opieką pani Teresy Moszczyńskiej.

KONKURSY

Dnia 30 października 2014 r w GCKiCz w Jodłowej odbył się Konkurs Recytatorski Poezji Religijnej. I miejsce w kategorii szkół podstawowych zdobył Piotr Rdzak. Uczeń reprezentował gminę na finale powiatowym konkursu, który odbył się 13 listopada 2014 r w Domu Kultury „Śnieżka” w Dębicy. 

W konkursie uczestniczył również Arkadiusz Noga.

Najpiękniejszy zielnik

Alicja Ryba – I miejsce

Kinga Papiernik – III miejsce

Konkurs na szopkę Bożonarodzeniową

Alicja Ryba – II miejsce

Klaudia Wójcik – III miejsce

Dwie najlepsze szopki wzięły udział w IX Powiatowym Konkursie Szopek Bożonarodzeniowych

Konkurs na kartkę Bożonarodzeniową

Kamila Kastarenda - wyróżnienie

Klaudia Potępa - udział

IX Powiatowy Konkurs Szopek Bożonarodzeniowych

Konkurs zorganizowany przez Wydział Edukacji już po raz dziewiąty stał się imprezą przyciągającą licznie dzieci, młodzież oraz osoby dorosłe. Prace konkursowe ocenione zostały w czterech kategoriach.
Na tegoroczny konkurs zgłoszono 92 bożonarodzeniowe szopki. Szopki zostały ocenione przez komisję konkursową pod przewodnictwem Pana Ryszarda Kucaba – kierownika Galerii MOK w Dębicy. Nagrodę otrzymała w I kategorii wiekowej m.in. Alicja Ryba, zajmując III miejsce.

Szkolny Konkurs Kolęd i Pastorałek „Zaśpiewajmy Kolędę Jezusowi"

I miejsce – Oddział „O”, Kinga Papiernik, Konrad Gągała, Jakub Wójcik

II miejsce – Dawid Balasa, Kamila Kastarenda

III miejsce - Zespół „Trio”, Piotr Rdzak i Arkadiusz Noga

Konkurs odbył się 20 grudnia 2014 r. podczas Wigilii Szkolnej.

Konkurs Kolęd i Pastorałek

I miejsce – Konrad Gągała, Filip Lis

III miejsce – Jakub Wójcik, Natalia Ziobrowska

Konkurs na Pisankę Wielkanocną

Alicja Ryba – III miejsce

Gminny Przegląd „Ekopiosenka"

Udział:

Konrad Gągała – kl. I Natalia Ziobrowska – kl. V Kinga Papiernik – kl. V Oliwia Dudek – kl. V

Konkurs „Moda ekologiczna”

Pokaz mody ekologicznej. Dzieci wspólnie z rodzicami i nauczycielami przygotowały specjalnie na ten dzień stroje wykonane z różnych materiałów: starych gazet, tektury, folii, butelek plastikowych i innych surowców wtórnych. Ciekawymi dodatkami były nakrycie głowy, biżuteria i buty z surowców wtórnych. Uczniowie prezentowali się jak prawdziwe modelki i modele. Pomysłowość i artystyczne wykonanie strojów oraz prezentacja dzieci, zostały nagrodzone gorącymi brawami oraz nagrodami.

XX Jodłowski Przegląd Szkolnych Zespołów Teatralnych

I miejsce dla Zespołu Teatralnego „Bajka”- w skład zespołu wchodzili uczniowie klasy V i VI. Uczniowie przedstawili spektakl „ Może trzeba Ci pomóc” przygotowanym pod kierunkiem Iwony Strączek i Agaty Bara

Konkurs „Najlepszy rachmistrz w Gminie Jodłowa”

Udział:

Natalia Ziobrowska – kl. V

Alicja Ryba – kl. V

Szymon Lesiak – kl. VI

Konkurs Plastyczny “PORTRET MOJEJ MAMY"

II miejsce: Kamila Kastarenda – kl. II

III miejsce: Adrian Lesiak – kl. I

Wyróżnienie: Katarzyna Dziadura – kl. I, Nikola Dudek – kl. II

Udział: Gabriela Rdzak, Konrad Gągała – kl. 1, Klaudia Florek, Amelia Szwed,Kinga Wietecha, Zuzanna Jędrzejczyk – kl. 0

Konkurs historyczny

Piotr Rdzak – kl. V – udział

Maksymilian Dudek - kl. VI - wyróżnienie

Konkurs „Wiersz dla Mamy

Ewelina Stojak – kl. V – wyróżnienie

Arkadiusz Noga – kl. V – udział

ZAWODY SPORTOWE:

Gminne Indywidualne Biegi Przełajowe

06.10.2014 r. przy Szkole Podstawowej nr 3 w Jodłowej odbyły się zawody biegów przełajowych, w których wzięli udział uczniowie szkół podstawowych z całej gminy.

Naszą szkołę reprezentowali:

Szymon Lesiak kl. VI -III miejsce
Kinga Papiernik kl. V -II miejsce
Klaudia Potępa kl. III – IV miejsce
Konrad Gągała kl. I – IV miejsce

Gminny Turniej Tenisa Stołowego 22 stycznia 2015

I miejsce w kategorii „Chłopców” zdobyła Szkoła Podstawowa w Dęborzynie /Szymon Lesiak i Maksymilian Dudek/

I miejsce w kategorii „Dziewczyn” zdobyła Szkoła Podstawowa w Dęborzynie /Kinga Papiernik i Natalia Ziobrowska/

Gminne Zawody w 4-boju LA

Dnia 8 maja 2015 r. w SP nr 2 w Jodłowej odbyły się gminne zawody sportowe w czwórboju lekkoatletycznym.

IV miejsce

Konkurs „BAW SIE Z NAMI

Dnia 21 maja 2015 r. na Sali Gimnastycznej w Jodłowej odbył się konkurs sportowy "Baw się z nami". III miejsce

VII Europejski Tydzień Sportu: Turniej piłki nożnej

V miejsce

AKCJE CHARYTATYWNE

Nasza szkoła, jak co roku wzięła udział w akcji charytatywnej „Pomóż i Ty”. Tegoroczna akcja stawiała na cel pomoc 17-letniemu Kamilowi Dominiak, który od urodzenia choruje na mózgowe porażenie dziecięce. Nasi uczniowie i tym razem nie zawiedli, po raz kolejny wykazali się wrażliwością na potrzeby innych  i chętnie kupowali cegiełki, dzięki czemu zebraliśmy na ten cel 72 złote.

W dniach od 24 listopada do 5 grudnia w całej Polsce w szkołach i przedszkolach miała miejsce zbiórka pieniędzy w związku z akcją „Góra Grosza”. Osobami, które współorganizowały zbiórkę pieniędzy, a następnie zliczały ostateczną kwotę były uczennice klasy V – Alicja Ryba i Natalia Ziobrowska. Po podsumowaniu nasza szkoła zebrała 43,26 zł. Najwięcej pieniędzy zebrało przedszkole – 30,25 zł.

Uczniowie naszej szkoły wykonali świąteczne stroiki i dekoracje przy pomocy pani Anety Janaś i pani Agaty Bary. Dekoracje rozprowadzali wśród rodziców i uczniów szkoły przedstawiciele Samorządu Szkolnego. Dochód z kiermaszu wynosi 381,54zł.