Z okazji Tygodnia Bibliotek dnia 9 i 11 maja 2018 r dzieci z z oddziałów przedszkolnych przy SP nr 1 w Jodłowej wraz z opiekunami odwiedziły Bibliotekę Publiczną.

Przedszkolaki z wielką radością zapoznały się z magicznym dla nich miejscem. Kilkoro z nich było wcześniej w bibliotece ze swoimi rodzicami, ale dla zdecydowanej większości była to pierwsza wizyta w naszej placówce. Tematem spotkania było zapoznanie przedszkolaków z biblioteką. Dzieci zwiedziły placówkę, obejrzały wypożyczalnię i czytelnię, dowiedziały się co należy zrobić, aby stać się czytelnikiem biblioteki oraz jak należy się w niej zachowywać. Z wielkim zainteresowaniem przeglądały książki znajdujące się na półkach. Zobaczyły także jak wygląda karta czytelnika oraz poznały zasady wypożyczania książek. W trakcie pobytu w bibliotece, dzieci rozwiązywały zagadki związane z postaciami z bajek i baśni. Przedszkolaki znakomicie sobie poradziły. Na zakończenie spotkania wysłuchały bajeczkę pt: „Franklin i książka z biblioteki” i zatańczyły do piosenki „Gdy szczęśliwy jesteś, to z Kubusiem skacz!”
Każdy przedszkolak wyszedł z biblioteki z uśmiechem na twarzy i z upominkiem, ale przede wszystkim z obietnicą, że wróci do nas, aby móc się zapisać i korzystać z bogatej oferty dla dzieci. Dziękujemy za wizytę i zachęcamy do ponownych odwiedzin.