Jak zwykle co roku do Spały na dożynki prezydenckie przyjechali reprezentanci rolników ze wszystkich województw. Wśród nich znalazła się - jako jedyna z województwa podkarpackiego - grupa wieńcowa Koła Gospodyń Wiejskich z Kurzyna - gmina Ulanów,powiat Nisko, która wykonała przepiękny wieniec dożynkowy oraz kapela „Jodłowianie” z Jodłowej.

 

W Miasteczku Regionów znalazły się też stoiska z Podkarpacia, które były suto zastawione.W pierwszym dniu uroczystości dożynkowych kapela „Jodłowianie” wystąpiła na scenie, co było wielkim zaszczytem - występ trwał ok. 35 minut. Następnie Pani Prezydentowa Agata Kornhauser-Duda wraz z komisją konkursową oceniała wieńce z każdego województwa, a było ich 16. Podczas oceny wieńca reprezentującego województwo podkarpackie przygrywała kapela „Jodłowianie”, która wykonała piosenkę „My są chłopcy od Rzeszowa”oraz utwór Pań z KGW z Kurzyna pt.”Andzia”. Wieniec według punktacji otrzymał II miejsce, pierwsze miejsce otrzymał wieniec z województwa Lubelskiego.

Drugi dzień był dla kapeli „Jodłowianie” wyjątkowy. Na stoisko przybył Prezydent wraz z małżonką oraz wielu Ministrów. Dla każdego gościa kapela „Jodłowianie” przygrywała tradycyjne sto lat oraz piosenki związane z Jodłowa i jej regionem . Parze prezydenckiej na tyle spodobała się oprawa uroczystości na stoisku podkarpackim, iż grupa wieńcowa z Kurzyna i kapela „Jodłowianie” zostali zaproszeni na 11 października br. do Pałacu Prezydenckiego w Warszawie. Kapela „Jodłowanie” składa podziękowanie tym wszystkim, dzięki którym znalazła się w tak zaszczytnym gronie delegacji , m.in. Marszałkowi Urzędu Marszałkowskiego Panu Władysławowi Ortylowi, dyrektor Departamentu Rolnictwa, Geodezji i Gospodarki Mieniem Pani Zofii Kochan, kierownikowi Rozwoju Wsi i Żywności Wysokiej Jakości Pani Dorocie Jamrozy oraz jej współpracowniczkom , staroście Niska Robertowi Bednarzowi, burmistrzowi Ulanowa Stanisławowi Garbaczowi , Firmie Taurus Stanisław Jarosz, Aleksandrze i Zbigniewowi Lejom właścicielom Zakładu Handlowo-Produkcyjno-Przetwórczego Sp.J. Leja A. I Wspólnicy oraz władzom gminy Jodłowa a szczególności Zastępcy Wójta Pani Dorocie Krzyżak.

                                                                                                                  /red.Kapela „Jodlowanie”/

 

Galeria zdjęć...