alt
Rozstrzygnięty został już przetarg  na zakup samochodu  bojowego na podwoziu MAN-a, którego zakup będzie współfinansowany z Regionalnego Programu Operacyjnego. Samochód zostanie przekazany druhom Ochotniczej Straży Pożarnej w Jodłowej.
Będzie to samochód fabrycznie nowy spełniający minimalne wymagania:

-  podwozie samochodu z napędem 4 x 4, z kabiną załogową 6 osobową,
- wyposażony w urządzenie sygnalizacyjno – ostrzegawcze, akustyczne i świetlne oraz  dodatkowe 2 lampy sygnalizacyjne niebieskie pulsacyjne umieszczone z przodu pojazdu,
- podwozie samochodu z silnikiem o zapłonie samoczynnym,
- pojemność zbiornika paliwa zapewniająca przejazd  minimum 300 km lub 4 godzinną pracę autopompy,
- zbiornik wody wykonany z materiałów kompozytowych,
- dwuzakresowa autopompa zlokalizowana w tyle  pojazdu w obudowanym przedziale  zamykanym drzwiami żaluzjowymi.
- wyposażony  w zestaw narzędzi hydraulicznych: nożyco-rozpieracz służący m.in. do rozcinania samochodów po wypadkach, lekka pompa z silnikiem benzynowym oraz 5-cio metrowe węże hydrauliczne.
Pneumatyczne zawieszenie pojazdu będzie mieć szczególne znaczenie w górzystym terenie naszej gminy

Samochód trafi do OSP w Jodłowej w lipcu i zostanie przekazany tutejszym druhom podczas  oddania do użytku  wybudowanego w ub.roku Domu Sołeckiego w Dębowej. Podczas tej samej uroczystości druhom OSP w Dębowej zostanie przekazany dotychczasowy  samochód strażacki Star, jaki znajdował się na wyposażeniu jednostki OSP w Jodłowej - będzie to już drugi samochód , jaki strażacy z Dębowej będą posiadać na swoim stanie.

 

alt