Mała Książka Wielki Człowiek Plakat 

 

 

 

 

Gminne Centrum Kultury i Czytelnictwa w Jodłowej

bierze udział w pilotażowym projekcie dla trzylatków

realizowanym w ramach

ogólnopolskiej kampanii „Mała książka - wielki człowiek”,

który rozpocznie się we wrześniu 2018 roku.

 

Akcja ma zachęcić rodziców

do odwiedzania bibliotek i codziennego czytania z dzieckiem.

Każdy trzylatek, który przyjdzie do biblioteki,

otrzyma w prezencie Wyprawkę Czytelniczą,

a w niej: książkę „Pierwsze wiersze dla…” oraz Kartę Małego Czytelnika.

 

 

 

 

 

Za każdą wizytę w bibliotece zakończoną wypożyczeniem minimum jednej książki z księgozbioru dziecięcego Mały Czytelnik otrzyma naklejkę, a po zebraniu dziesięciu zostanie uhonorowany imiennym dyplomem potwierdzającym jego czytelnicze zainteresowania.

W Wyprawce znajdą coś dla siebie także rodzice. „Książką połączeni, czyli o roli czytania w życiu dziecka” to broszura informacyjna, przypominająca o korzyściach wynikających z czytania dzieciom oraz podpowiadająca, skąd czerpać nowe inspiracje czytelnicze.

Nieodłącznym elementem czytania dzieciom w wieku przedszkolnym jest obecność rodzica/opiekuna, który nie tylko wciela się w książkowych bohaterów, ale staje się przewodnikiem w nowej przygodzie przeżywanej wspólnie z dzieckiem, budując tym samym relacje, które z całą pewnością zaowocują w przyszłości.

Dzięki akcji dziecko pozna ważne miejsce na czytelniczej mapie dzieciństwa (bibliotekę) i zostanie pełnoprawnym uczestnikiem życia kulturalnego.

Kampania społeczna „Mała książka – wielki człowiek” przypomina o korzyściach wynikających ze wspólnego, rodzinnego czytania już od pierwszych miesięcy życia dziecka. Projekt jest finansowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.