alt

W związku z powodzią jaka nawiedziła naszą gminę w dniach 3 – 4 czerwca 2010r. , Wójt Gminy Jodłowa - jako pierwszy w powiecie - odwołał szereg imprez a niektóre ograniczył do minimum. Zostały odwołane  Dni Jodłowej i konkurs na najpiękniejszy  ogród.

Dożynki w Jodłowej decyzją Wójta miały charakter bardzo oficjalny.  W kościele, parafialnym w Przeczycy została odprawiona przez Biskupa Tarnowskiego Wiktora Skworca uroczysta msza święta, podczas której dokonano poświęcenia wieńcy dożynkowych. Następnie na placu przy Zespole Szkół w Jodłowej - po części oficjalnej -  zorganizowane zostały gry i zabawy dla najmłodszych a cała impreza zakończyła się pokazem tancerzy ognia. Wójt Gminy Jodłowa  w swoim przemówieniu podkreślił szczególny charakter dożynek dla każdego rolnika. "...Dzisiejsza uroczystość przypomina o trudnej i wyczerpującej  pracy rolnika, dzięki której  w naszych domach na stoły  codziennie trafia chleb. Dożynki to czas  odpoczynku i nabrania sił przed rozpoczęciem dalszych prac polowych. Ten rok okazał się wyjątkowo trudny dla naszej gminy. Intensywne opady deszczu, powódź w maju i czerwcu spowodowały obniżenie plonów, a praca nie przyniosła oczekiwanego rezultatu". Następnie podziękował rolnikom za wytrwałą i dobrą pracę , za trud włożony w zbiór plonów którymi obrodziła ziemia. "...Dziękuję za godną postawę mimo wielu trudności i problemów. Dziękuję za sąsiedzką pomoc , za ofiarność i solidarność w czasie zagrożeń na naszym terenie"  Z okazji dożynek życzę wszystkim wytrwałości w pokonywaniu przeszkód, zadowolenia w pracy i życiu rodzinnym. Szczęść Boże".Zobacz galerię zdjęć...