DSC 0205

 

 

 

Spotkanie Wigilijne

dla starszych, samotnych i niepełnosprawnych

z Gminy Jodłowa.

 

 

 

 

 

Święta Bożego Narodzenia i czas, który je poprzedza jest okresem szczególnym. To czas radosnego wyczekiwania, czas nadziei, pokory, czas miłości. W tych dniach kierujemy swe myśli ku naszym bliskim – rodzinom i krewnym, ale też ku osobom starszym, samotnym, potrzebującym naszego wsparcia i opieki. Z tej okazji w dniu 19 grudnia 2018 r. , w ramach realizacji zadania „Szczególny czas – Wigilia 2018”, odbyło się spotkanie wigilijne dla osób starszych, samotnych i niepełnosprawnych z terenu Gminy Jodłowa. Zorganizowane było w budynku Centrum Kulturalno – Sportowego w Dzwonowej przez Stowarzyszenie Koło Gospodyń Wiejskich z tejże miejscowości.

W Wigilii uczestniczyli min. Wójt Gminy Jodłowa Jan Janiga wraz z małżonką, Zastępca Wójta Gminy Jodłowa Dorota Krzyżak, Przewodniczący Rady Gminy Roman Warzecha wraz z radnymi Bożeną Kastarendą i Wiesławem Jędrzejczykiem, Ks.Dziekan Marek Kuzak Proboszcz Parafii Lubcza, ks. dr Julian Kapłon, kierownik GOPS w Jodłowej Anna Tawrell wraz z zastępcą Małgorzatą Sztogrin oraz Dyrektor GCKiCz w Jodłowej Waldemar Sztogrin.

Spotkanie rozpoczęła Przewodnicząca Koła Gospodyń uroczystym powitaniem zaproszonych gości. W świąteczny klimat zebranych wprowadziły życzenia złożone przez Wójta oraz księdza Dziekana. Po poświęceniu opłatków i tradycyjnym przełamaniu się nimi, uczestnicy spotkania zostali zaproszeni do świątecznego obiadu, który składał się z tradycyjnych potraw wigilijnych.

Całość spotkania uświetniała Kapela Jodłowianie. Nie zabrakło również Św. Mikołaja, który rozdawał zebranym symboliczne paczki świąteczne. Dla osób, które nie miały możliwości dojazdu został zapewniony środek transportu.

Dzięki udziałowi w Wigilii wiele osób starszych, chorych, samotnych w terenu naszej gminy mogło poczuć ciepłą atmosferę Świąt Bożego Narodzenia oraz przeżyć miłe chwile wzajemnej bliskości i życzliwości.