Związek Zawodowy Rolników Indywidualnych „Solidarność” zorganizował nieodpłatną kolonię w Borach Tucholskich dla dzieci i młodzieży z gospodarstw objętych powodzią i podtopieniami. Przewodniczący Zarządu Gminnego NSZZ RI przedstawił Wójtowi Gminy listę 93 osób, jednakże lista była niezgodna z wytycznymi przesłanymi przez Panią Agnieszkę Wiatrzyk – Dyrektor Biura Rady Krajowej NSZZ RI „Solidarność” - tylko 29 dzieci kwalifikowało się na bezpłatną kolonię.

Wójt Gminy Jodłowa mając na uwadze dobro dzieci, które nie mogły wyjechać do Borów Tucholskich postanowił bardzo szybko zorganizować dla nich bezpłatną kolonię. Na apel Wójta Gminy Jodłowa Pani Maria Bratkowska – Burmistrz Gminy Wyrzysk – zaprosiła 40 osób na wypoczynek wakacyjny w dniach 14-24 sierpnia br. Organizatorem wypoczynku był prezes WLZS „Łobzonka” Pan Edmund Pijanowski. Dzieci zostały zakwaterowane w Wyrzyskim Ludowym Klubie Sportowym „Łobzonka”. Na miejscu na dzieci dzieci czekało  wiele atrakcji, m.in.: udział w imprezie muzycznej pn. „Żeglarskie klimaty” zorganizowanej przez M-GOK w Wyrzysku, czynny wypoczynek na korcie i basenie, wycieczka do Kołobrzegu, zwiedzanie Muzeum Kultury Ludowej w Osieku nad Notecią oraz Muzeum Wojska Polskiego, wizyta w Stadninie Koni w Dobrzyniewie i Aquaparku w Pile, ćwiczenia pokazowe przeprowadzone przez Ochotników Straży Pożarnej w Wyrzysku, nauka udzielania pierwszej pomocy przeprowadzona przez ratowników z Ochotniczej Jednostki Straży Pożarnej w Wyrzysku i wiele innych.

Podczas pobytu dzieci miały zapewnionych opiekunów oraz opiekę medyczną. Na zakończenie kolonii dzieci zostały obdarowane prezentami oraz pamiątkową płytą z ich pobytu. Dla pozostałych dzieci, które nie wyjechały na wakacje przewidziany jest wyjazd na bezpłatne ferie zimowe, które zostaną zorganizowane przez Urząd Gminy Jodłowa.

 

Wójt Gminy Jodłowa serdecznie dziękuje Pani Burmistrz Gminy Wyrzysk Marii Bratkowskiej, prezesowi WLZS „Łobzonka” Panu Edmundowi Pijanowskiemu oraz wszystkim tym, którzy pomogli w zorganizowaniu kolonii dla dzieci. Dziękuje również Paniom, które opiekowały się dziećmi podczas ich pobytu: P. Lidii Troczyńskiej, P. Mieczysławie Biernackiej i P. Teresie Stefaniak oraz P.Marzenie Mielcarek i P. Monice Szymańskiej za sprawowanie opieki medycznej.


 

alt alt
alt alt
alt alt
alt alt