Noc Bibliotek to akcja w niekonwencjonalny sposób promująca czytanie i biblioteki jako najbardziej dostępne i otwarte instytucje kultury.

12 maja 2017 r. swoją niezwykłą noc przeżywali klubowicze DKK dla dzieci. Spotkanie zaczęło się od warsztatów plastycznych – wiklina papierowa - prowadzonych przez Panią Agatę Barę. Klubowicze zapoznali się z prostymi splotami wikliniarskimi i samodzielnie wykonali małe formy dekoracyjne – flakon. Po słodkim poczęstunku rozpoczęła się zabawa w „Kocham Cię Polsko!”. Dwie drużyny rywalizowały między sobą, biorąc udział w grach towarzyskich i quizach, odgadując zagadki muzyczne oraz odpowiadając na pytania z wiedzy o Polsce. Po kolacji, zrobionej samodzielnie przez uczestników, przyszedł czas na rozmowy o książkach. Wspólnie przeczytaliśmy opowiadanie „ I będzie jak kiedyś...”, a później mówiliśmy o uzależnieniach. Potem zaczęły się tańce i wspólne oglądanie filmów. Impreza zakończyła się śniadaniem, po którym dzieci rozeszły się do swoich domów.

Natomiast klubowicze z DKK dla młodzieży wzięli udział w Ogólnopolskiej akcji Nocy Bibliotek, która rozpoczęła się 2 czerwca 2017. Młodzież uczestniczyła w warsztatach makijażu, który poprowadziła Pani Monika Wąsik – Doradca do spraw Pielęgnacji i Wizażu. Odbyła się także pełna emocji gra-zabawa „Kocham Cię Polsko!” a także gry i zabawy komputerowe, oglądanie filmów, słuchanie muzyki i taneczne wywijańce. Nie mogło również zabraknąć rozmów o książce. Dyskutowaliśmy o książce „Niechciana” autorstwa Barbary Kosmowskiej. Powieść o trudnych wyborach i o tym, że nie zawsze trzeba być na wszystko gotowym.

Na pożegnanie wszyscy uczestnicy otrzymali zakładki oraz drobne upominki.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom naszej Nocy Bibliotek i za rok zapraszamy ponownie!

Zobacz zdjęcia ...