Zakończył się VII Wakacyjny Turniej Piłki Nożnej o Puchar Wójta Gminy Jodłowa „ Orlik 2012 „ w Jodłowej. Turniej rozpoczął się w dniu 03.07.2017r a zakończył 29.07.2017r. Organizatorami turnieju byli Animatorzy Orlika (Robert Warzecha, Grzegorz Papiernik) oraz Gmina Jodłowa. 

 

 

W turnieju wzięło udział 10 drużyn ( 6 drużyn z Gminy Jodłowa , oraz 4 drużyny z poza Gminy), Słotowa, Baspol Lipiny -Gmina Pilzno, LKS Wola Lubecka, KS Ryglice- Gmina Ryglice. Turniej poprzedziło losowanie po którym przydzielono drużyny do dwóch grup, w których grały systemem każdy z każdym. Cztery najlepsze zespoły z obu grup awansowały do II fazy pucharowej, ostatnie drużyny z obu grup musiały się pożegnać z turniejem. W II fazie drużyny grały systemem pucharowym, według zajętych miejsc w swojej grupie. 
Faza pucharowa zaczęła się od ćwierćfinałów, później półfinałów. Cztery drużyny które awansowały do półfinału zapewniły sobie udział w ostatniej fazie finałowej, wygrywając w półfinale, zapewniły sobie grę o 1 miejsce , przegrywając półfinał, zagrały już tylko o 3 miejsce. 
Wszystkie mecze obfitowały w sportowe emocje, piękne bramki, mieszkańcy Gminy oraz przyjezdni goście mogli przyjść, pokibicować swoim ulubionym drużynom. W całym turnieju zagrało 99 zawodników, zostało rozegranych aż 28 meczów na orliku, 840 minut gry w których strzelono 132 bramki. Największe emocje sportowe przyniosła III faza finałowa, którą rozpoczęły drużyny meczem o III miejsce : Baspol Lipiny – Słotowa. Mecz był wyrównany, po regulaminowym czasie gry i dogrywce, wynik 3:3. O końcowym wyniku zadecydowały rzuty karne, w których skuteczniejsza okazałą się drużyna z Słotowej, zajmując 3 miejsce a Baspol Lipiny przypadło miejsce 4. 
W meczu o I miejsce spotkały się drużyny, obrońca tytułu FC Brejzer oraz KS Ryglice. Drużyny te zagrały w fazie grupowej turnieju , lepsza wtedy okazała się drużyna Brejzer wygrywając 3:1. Finał był meczem wyrównanym, i zaciętym. Drużyną skuteczniejszą, z większym doświadczeniem i mającą za sobą swoich kibiców i sympatyków z Jodłowej, okazała się FC Brejzer , która wygrała 4:2 i zapewniła sobie zwycięstwo w turnieju, broniąc tytuł czwarty raz z rzędu co jest ogromnym sukcesem, wielkie gratulacje. 
Królem strzelców został Mariusz Dziedzic (Słotowa) 9 bramek, najlepszym bramkarzem został wybrany Filip Kłusek(FC Brejzer) a tytuł najlepszego piłkarza trafił do Kamila Porębskiego( FC Brejzer). Turniej zakończył się w przyjaznej atmosferze i duchu sportowej rywalizacji.  Zwycięskiej drużynie FC Brejzer Jodłowa zostały wręczone przez Pana Wójta Roberta Muchę, piękny puchar, dyplom,pamiątkowe medale oraz nagroda(piłka nożna) . Drużynom które zajęły miejsca II - III zostały również wręczone dyplomy, medale, puchary. Król strzelców, najlepszy bramkarz oraz najlepszy piłkarz otrzymali piękne statuetki. Nagrody ufundowała Gmina Jodłowa. Statuetkę dla króla strzelców ufundował Obserwator Lokalny Dębica. Patronem medialnym turnieju był Obserwator Lokalny Dębica, a relację z turnieju, prowadziła Internetowa Telewizja Południe.
Organizatorzy dziękują wszystkim tym którzy pomogli w organizacji całego turnieju, sędziom piłkarskim ,za bardzo dobre sędziowanie ,za pomoc i super ujęcia fotograficzne instruktorowi siłowni Maciejowi Warzecha, oraz Jakubowi Rybce.

/red.Robert Warzecha/

Relację z zakończenia Turnieju można zobaczyć na stronie iTV Południe: http://itvpoludnie.pl/wiadomosci/Zakonczyl-sie-VII-Wakacyjny-Turniej-Pilki-Noznej-o-Puchar-Wojta-Gminy-Jodlowa,4216/

Zobacz zdjęcia