Dnia 25.X 2017 r. Biblioteka przy Gminnym Centrum Kultury i Czytelnictwa w Jodłowej, gościła Panią Magdalenę Witkiewicz autorkę powieści dla dzieci i dla dorosłych znaną dobrze zarówno młodszym, jak i starszym czytelnikom . W 2008 roku wydała swoją pierwszą książkę pod tytułem "Milaczek".

 

 

Do tej pory ma na swoim koncie około 20 powieści - w tym: "Panny roztropne", "Opowieść niewiernej", "Ballada o ciotce Matyldzie", "Lilka i spółka", "Szkoła żon", "Zamek z piasku", czy "Szczęście pachnące wanilią". W planach ma wydanie kilku kolejnych - zarówno dla młodszego, jak i starszego grona czytelników. Prywatnie jest bibliofilką - lubi czytać dużo i różnorodnie. Lubi szczęśliwe zakończenia, dlatego też wszystkie jej powieści kończą się dobrze. Ma dwójkę dzieci - Lilianę i Mateusza. Spotkanie odbyło się w ramach Dyskusyjnego Klubu Książki projektu Instytutu Książki i Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Rzeszowie. Uczestnikami spotkania byli członkowie DKK oraz dzieci z klasy IV Szkoły Podstawowej wraz z nauczycielami . Pani Magda w niezwykły sposób opowiadała o warsztacie pisarskim, odpowiadała na zadawane pytania, które dotyczyły początków jej kariery, twórczości i życia prywatnego. Nie zabrakło pytań o pasje i zainteresowania autorki, jaką była uczennicą i o planach na przyszłość. Dzięki wrodzonej zdolności łatwego nawiązywania kontaktu oraz ciekawego sposobu mówienia spotkanie przebiegło w miłej atmosferze.

Na zakończenie wizyty Pani Witkiewicz wpisała się do kroniki, pozowała do zdjęć , podpisywała książki i rozdawała autografy.