W dniu 11 listopada 2017 r. w 99 rocznicę Odzyskania Niepodległości przez naszą Ojczyznę - Święto Niepodległości Rzeczypospolitej Polskiej w Sanktuarium Dzieciątka Jezus w Jodłowej odbyła się uroczysta Msza Św. w intencji Ojczyzny.

 

 

Celebrowana przez księdza proboszcza dr Zenona Tomasiaka. Homilię podczas mszy wygłosił ks. Krzysztof Szkarłat. Przed Mszą Św. uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Jodłowej i klas gimnazjalnych przedstawili program artystyczny przygotowany pod kierunkiem Leny Goleń i Anny Nosal.

Przypomnienie krótkiej historii Polski przeplatane patriotycznymi piosenkami i scenkami dramatycznymi było chwilą refleksji dla wszystkich słuchaczy.

Podczas uroczystości licznie reprezentowane były poczty sztandarowe: OSP z Dębowej, Dzwonowej i Jodłowej oraz szkół: Szkoły Podstawowej z Dębowej, Szkoły Podstawowej nr 1 w Jodłowej, Szkoły Podstawowej nr 2 w Jodłowej i Liceum Ogólnokształcącego w Jodłowej. Po zakończeniu uroczystości poczty sztandarowe, przedstawiciele władz gminy: Przewodniczący Rady Gminy Pan Roman Warzecha, Wójt Gminy Robert Mucha i Zastępca Wójta Dorota Krzyżak, dyrektorzy szkół, nauczyciele, harcerze oraz uczniowie i mieszkańcy gminy udali się w uroczystym przemarszu przy dźwiękach orkiestry dętej pod Pomnik Konstytucji 3 Maja w Jodłowej, aby złożyć okolicznościowe wiązanki. Wójt Gminy Jodłowa w  swoim przemówieniu podkreślił, jak ważnym dla Polski było to, że po 123 latach niewoli wróciła na mapę polityczną Europy i 11 listopada 1918 r. odzyskała niepodległość. "Zawdzięczamy to wysiłkowi kilku pokoleń, których przedstawiciele dużym wysiłkiem przyczynili się do odrodzenia Polski i nie zapomnieli znaczenia takich pojęć jak ojczyzna i patriotyzm. Dziękujemy za ich odwagę i upór w dążeniu o niepodległe państwo, bowiem wolna Polska nie powstała z dnia na dzień. Trzeba było poświęcenia, a także wielu zabiegów dyplomatycznych, aby mocą traktatów i gwarancji odzyskać własne niepodległe państwo". 

Zobacz zdjęcia...