Turniej służy  popularyzowaniu wśród dzieci i młodzieży znajomości przepisów przeciwpożarowych, zasad postępowania na wypadek pożaru, praktycznych umiejętności posługiwania się sprzętem gaśniczym, wiedzy na temat techniki pożarniczej, organizacji ochrony przeciwpożarowej oraz historii i tradycji ruchu strażackiego.

 

 

Eliminacje gminne odbyły się 23 marca 2018 r. w Szkole Podstawowej im. Partyzantów Armii Krajowej w Dębowej przy współpracy Komendy Powiatowej Straży Pożarnej w Dębicy, Urzędu Gminy Jodłowa i Centrum Usług Wspólnych w Jodłowej.

W trzech grupach wiekowych test pisało 19 uczniów z wszystkich placówek oświatowych funkcjonujących na terenie gminy. Jury w składzie: Jan Kapłon (komendant OSP Jodłowa) Jan Moskal i Wojciech Stobierski (KP Straży Pożarnej z Dębicy) oraz Anna Nowak i Beata Orlop (dyrektor CUW i pracownik UG w Jodłowej) wyłoniło następujących laureatów:

- grupa wiekowa (szkoła podstawowa - klasy I-VI):

I miejsce: Natalia Warzecha (SP Nr 1 w Jodłowej)

II miejsce: Martyna Michalik (SP w Dębowej)

III miejsce: Dominik Kaczka (SP Nr 2 w Jodłowej)

- grupa wiekowa (gimnazjum+ kl. VII):

I miejsce: Kamil Niemiec (SP Nr 3 w Jodłowej)

II miejsce: Dominika Podraza (SP w Dębowej)

III miejsce: Norbert Mikrut (SP Nr 2 w Jodłowej)

- grupa wiekowa (szkoła ponadgimnazjalna):

I miejsce: Gabriela Filipak

II miejsce: Joanna Kociołek

III miejsce: Kamil Kiermasz

Nagrodzeni to uczniowie II klasy LO im. B. Głowackiego w Jodłowej.

Nagrody książkowe i pamiątkowe dyplomy wręczał wyróżnionym zawodnikom Wójt Gminy Jodłowa – Robert Mucha. Pozostali uczniowie otrzymali za udział dyplomy i rodzinne gry planszowe „Wędrówki po Gminie Jodłowa”. Uczniowie, którzy zajęli pierwsze i drugie miejsca w swych kategoriach reprezentować będą naszą gminę na eliminacjach powiatowych w Dębicy 9 kwietnia. Organizatorzy konkursu dziękują nauczycielom za przygotowanie młodzieży, gratulują sukcesu nagrodzonym i życzą powodzenia w dalszych zmaganiach konkursowych.

/red.Anna Nowak/