Ułatwienia dostępu

W ramach projektu „Podkarpackie Rozmowy: Czas na Głos Młodego Pokolenia!” wszystkie zebrane materiały, w tym wyniki debat, warsztatów oraz rekomendacje ekspertów, zostaną udostępnione władzom samorządowym. Informacje uzyskane podczas debat i zjazdów formacyjnych pomogą w tworzeniu działań odpowiadających rzeczywistym potrzebom młodych mieszkańców. Uczestnictwo w organizowanych wydarzeniach umożliwi uzyskanie cennych analiz i rekomendacji od ekspertów, co może ułatwić wdrażanie rozwiązań odpowiadających na aktualne potrzeby młodzieży.

Projekt jest inicjatywą skierowaną do młodzieży w wieku 15-30 lat z województwa podkarpackiego mającą na celu wyposażenie młodych ludzi w narzędzia i wiedzę, które pozwolą im skutecznie wpływać na otaczającą ich rzeczywistość, a także budowanie przestrzeni dla ich głosu w ważnych dla regionu dyskusjach. Projekt ma na celu nie tylko wzrost świadomości młodych ludzi na temat mechanizmów demokracji i partycypacji obywatelskiej, ale również rozwijanie umiejętności komunikacyjnych, krytycznego myślenia oraz pracy zespołowej. Uczestnicy zostaną zaproszeni na cztery trzydniowe zjazdy formacyjne mające na celu przygotowanie młodzieży do partycypacji w życiu publicznym i obywatelskim. Każdy zjazd łączy teorię z praktyką poprzez spotkania z ekspertami, decydentami, przedstawicielami NGO i przedsiębiorcami inspirującymi do działania na rzecz regionu. W trakcie trwania projektu zostaną przeprowadzone wywiady z uczestnikami na temat zaangażowania młodych ludzi w życie publiczne i procesy demokratyczne. Kolejnym etapem będzie organizacja dziesięciu debat na tematy ważne z punktu widzenia młodzieży. Debaty zostaną zorganizowane w różnych miejscowościach Podkarpacia. Projekt  ma charakter włączający, to znaczy, że jesteśmy otwarci na osoby wykluczone geograficznie, ekonomicznie, czy też osoby z niepełnosprawnościami. Udział w projekcie, co do zasady jest nieodpłatny. Na podstawie zebranych ankiet zostaną sformułowane postulaty, które będą miały szansę na realny wpływ na lokalną politykę i społeczność. Zostaną one zaprezentowane w czterech największych miastach województwa tj. Rzeszowie, Krośnie, Tarnobrzegu i Przemyślu. 

Poszukujemy osób aktywnych społecznie, zaangażowanych w sprawy swojego regionu, które chcą wpływać na jego rozwój i przyszłość, zainteresowanych tematami demokracji, partycypacji obywatelskiej oraz rozwoju społecznego. Szukamy osób, które chcą dzielić się swoimi pomysłami, uczestniczyć w debatach, warsztatach oraz współpracować w zespołach, by podejmować działania na rzecz swojego regionu. Rekrutacja uczestników trwa do 16.04.2025r.

W przypadku jakichkolwiek pytań lub potrzeby jakichkolwiek informacji, prosimy o kontakt pod numerem telefonu 694 919 498 lub pod adresem e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..