SP 2 2019 (10).jpg

 

 

Już po raz czwarty w Szkole Podstawowej nr 2 im. Marii Konopnickiej w Jodłowej odbył się konkurs recytatorski poezji patriotycznej dla dzieci w wieku przedszkolnym w gminie Jodłowa pod hasłem „Polska - Moja Ojczyzna".

 

 

 

Pomysłodawczynią i opiekunem konkursu jest wychowawczyni oddziału przedszkolnego pani mgr Marta Jantas. W tym roku konkurs odbył się dnia 7 maja, a udział w nim wzięło 12 przedszkolaków z gminy Jodłowa.

Celem konkursu było zapoznanie dzieci z poezją zawierającą treści patriotyczne na poziomie edukacji przedszkolnej, kultywowanie postaw patriotycznych, uwrażliwienie dzieci na piękno naszej ojczyzny poprzez zapoznanie się z treścią poezji patriotycznej dla dzieci, wspieranie aktywności twórczej dzieci oraz rozwijanie zdolności  dzieci.

Do konkursu dzieci z Niepublicznego Przedszkola „Zakątek Malucha” przygotowywały się pod opieką pani Eweliny Dubas, opiekunem dzieci z oddziału przedszkolnego w Szkole Podstawowej nr 3, im. Zbyszka Cyganiewicza w Wisowej była pani Sylwia Wiktor, opiekunem dzieci z oddziału przedszkolnego w Szkole Podstawowej nr 1, im. Księdza Franciszka Blachnickiego była pani Alicja Mikrut.

W konkursie wzięły też udział przedszkolaki z oddziału przedszkolnego w Szkole Podstawowej nr 2, im. Marii Konopnickiej w Jodłowej. 

Wśród dzieci biorących udział w konkursie I miejsce zdobył Paweł Jędrzejczyk ze Szkoły Podstawowej nr 1, im. Księdza Franciszka Blachnickiego.

II miejsce ex equo zdobyły Eliza Stawarz z oddziału przedszkolnego w Szkole Podstawowej nr 2, im. Marii Konopnickiej  i  Weronika Książek z Niepublicznego Przedszkola „Zakątek Malucha”.

III miejsce również ex equo zdobyli Michał Łaguz dzieci z oddziału przedszkolnego w Szkole Podstawowej nr 1, im. Księdza Franciszka Blachnickiego oraz Patryk Tułecki z oddziału przedszkolnego w Szkole Podstawowej nr 3, im. Zbyszka Cyganiewicza w Wisowej.

Jury wyróżniło także Klaudię Wolską z oddziału przedszkolnego w Szkole Podstawowej nr 3, im. Zbyszka Cyganiewicza w Wisowej.

Pozostali uczniowie biorący udział w konkursie to  Marcel Nalepka, Katarzyna Kumiega, Aleksandra Latocha, Wiktoria Bułat, Lena Podrazik, Xavier Szpak. Wszyscy uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz nagrody i upominki za udział.    

 

Galeria zdjć