indeks.jpg

 

 Konkurs  Baltie 2019 jest przeznaczony dla dzieci i młodzieży ze szkół podstawowych, gimnazjów i szkół średnich. Prowadzony jest na konkursowym serwerze SGP - platforma konkursowa Baltie. Organizatorami konkursu są: SGP Systems (Czechy), TIB (Czechy) oraz TIB (Słowacja).

 

 

 

Konkurs składa się z kilku etapów: domowy, szkolny, wojewódzki i międzynarodowy.
W konkursie uczestniczyło ponad 15 500 uczniów z Polski, Czech i Słowacji. Naszą szkołę reprezentowali Jakub Stanula-Kaczka, Maciej Dudek i Bartłomiej Zawiślak z klasy IIIb gimnazjum. Wszyscy dotarli do etapu finałowego.

Konkurs został przeprowadzony w trzech etapach:

  • 5 kwietnia etap szkolny (8 zadań, 90 minut, w szkole)
  • 15 maja etap wojewódzki (8 zadań, 120 minut, w SP Nr 11 w Dębicy)
  • 8 czerwca etap międzynarodowy – finał (11 zadań, 150 minut)

Każdy z etapów odbywał się on-line. Ocena prac uczniów dokonana została przez oprogramowanie serwera platformy konkursowej. Jednym z kryteriów oceny programu napisanego przez uczniów jest długość kodu programu i czas jego wykonania.

Finał konkursu organizowany przez SP Nr 8 w Rzeszowie odbył się w Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania.Zadaniem uczniów podczas konkursu było rozwiązanie 11 problemów programistycznych.  Problematyka konkursu była jak zwykle urozmaicona: uczniowie musieli wykazać się m.in. umiejętnością wyjścia z labiryntu, znalezienia w nim najkrótszej drogi, sortowania, znajomością stosowania instrukcji warunkowych, pętli for, while, nie obca im jest również rekurencja.

Uczniowie nieźle poradzili sobie z zadaniami o czym świadczą ich wysokie miejsca:

Jakub Stanula-Kaczka                  laureat

Bartłomiej Zawiślak                      finalista

Maciej Dudek                                finalista

 

Uczestnikom konkursu gratuluję wysokiego poziomu umiejętności informatycznych i programistycznych.

  bartek.jpg

  kuba1.jpg

maciek.jpg