Szanowni Państwo! Mieszkańcy Gminy Jodłowa!

       W obliczu rozprzestrzeniania się pandemii koronawirusa SARS-COV-2, w trosce o nasze zdrowie i bezpieczeństwo, zwracam się do Państwa z prośbą o przestrzeganie zaleceń Ministerstwa Zdrowia oraz Głównego Inspektoratu Sanitarnego.

      Znajdujemy się w szczególnej sytuacji – sytuacji trudnej i  bezprecedensowej nie tylko dla naszej gminy, ale całego kraju. Zagrożenie koronawirusem SARS-COV-2 spowodowało przewartościowanie codziennego życia wszystkich obywateli.

      Mając na uwadze zdrowie i bezpieczeństwo naszych mieszkańców podjęliśmy już i cały czas podejmujemy działania nakierowane na minimalizowanie ryzyka rozprzestrzeniania się koronawirusa na terenie Gminy Jodłowa – oczywiście takie, które możemy podjąć jako samorząd szczebla gminnego. Niektóre z tych decyzji nie były łatwe do podjęcia, jak chociażby ograniczenie dostępności Urzędu Gminy dla petentów czy czasowe zamknięcie targu.  

      Sytuacja w naszej gminie jest stabilna. Obecny trudny czas może się wiązać z osłabieniem więzi międzyludzkich. Dlatego apelujemy: nie bądźmy obojętni na inne osoby, szczególnie te niesamodzielne. Starajmy się pomagać sąsiadom czy znajomym, którzy być może nie są na tyle mobilni lub nie mają możliwości, żeby załatwić najpotrzebniejsze sprawy, jak zrobienie zakupów, wykupienie leków czy zapłacenie rachunków.

Drodzy Mieszkańcy Gminy Jodłowa

    Obecna sytuacja to przede wszystkim czas, w którym powinniśmy wykazać się solidarną odpowiedzialnością, dyscypliną oraz wsparciem dla wszystkich działań mających na celu maksymalne ograniczenie ryzyka zakażenia.

     Nie jest to możliwe bez zrozumienia i poparcia społecznego dla zakazów i ograniczeń służb państwowych oraz władz publicznych wszelkich szczebli. Dlatego zwracamy się z prośbą o wyrozumiałość i respektowanie wszystkich wprowadzanych przepisów, zaleceń, rekomendacji oraz zakazów.  Mając na uwadze sytuację nas Wszystkich apeluję - nie wychodźmy bez potrzeby z domu – dotyczy to szczególnie osób starszych, osób już chorujących na inne schorzenia oraz osób z obniżoną odpornością. Stosujmy się do podstawowych zasad higieny. Nie przebywajmy w skupiskach ludzkich, gdzie istnieje większe zagrożenie zakażenia koronawirusem.

Szanowni Państwo walka z pandemią koronowirusa to sprawa nas wszystkich.

                                                                                                                                   Z poważaniem

                                                                                                                                                Jan Janiga

                                                                                                                                      Wójt Gminy Jodłowa