Dzisiaj w całej Polsce obchodzona jest 229 rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Jest to dzień radosnego, patriotycznego świętowania. Obecna sytuacja epidemiologiczna naniosła na nie pewne ograniczenia, jednak nie odebrała należytej rangi. 

 

 

 

 

 

 

W Gminie Jodłowa obchody trzeciomajowe miały charakter symboliczny i zarazem podniosły. Została odprawiona Msza Św. przez ks. dr Zenona Tomasiaka oraz ks. Mateusza Norka w Sanktuarium Dzieciątka Jezus w intencji Ojczyzny oraz w intencji Druhów z Ochotniczej Straży Pożarnej. Obchody uświetnili Strażacy wraz z pocztem sztandarowym na czele z Janem Kapłonem Komendantem Gminnym OSP w Jodłowej.

Pod Pomnikiem Konstytucji 3 Maja w Jodłowej włodarze gminy w asyście pocztu sztandarowego OSP w Jodłowej oddali hołd naszym przodkom, którzy podpisując Ustawę Rządową w dniu 3 maja 1791 r. dążyli do odbudowy naszego kraju. Kwiaty złożył Wójt Gminy Jodłowa Jan Janiga wraz z Zastępcą Wójta Dorotą Krzyżak oraz w imieniu radnych Przewodniczący Rady Gminy Roman Warzecha.

"Wiwat Maj, Trzeci Maj!"