Zapraszamy wszystkich do Ryglic na ogólnopolskie otwarcie sezonu grzybowego Grzybobranie w Paśmie Brzanki – Ryglice 2021. Imprezę będzie prowadził ceniony grzyboznawca, autor portalu Nagrzyby.pl Pan Wiesław Kamiński. Oprócz Gminy Ryglice w wydarzeniu wezmą udział Gminy:  Tuchów, Jodłowa i Skrzyszów. Oficjalne otwarcie imprezy nastąpi w piątek 25 czerwca o godz. 16.00 na ryglickim Rynku.

 

 

Burmistrza Ryglic Paweł Augustyn wraz z Burmistrzem Tuchowa Magdaleną Marszałek, Wójtem Jodłowej Janem Janigą i Wójtem Skrzyszowa Marcinem Kiwiorem uroczyście otworzą sezon grzybowy.

O godz. 17.00 ekspert grzybiarski Pan Wiesław Kamiński wygłosi prelekcję pod tytułem „Grzyby rosnące w Paśmie Brzanki”. W sobotę o godz. 8.00 wszyscy chętni na grzybobranie spotkają się na ryglickim Rynku. Zostaną podzieleni na grupy i pod przewodnictwem Burmistrzów i Wójtów wyruszą na grzybobranie w kompleksy leśne Gminy Ryglice. Po powrocie z grzybobrania o godz. 13.00 nastąpi prezentacja zbiorów i konkurs na najokazalszy zbiór. Laureaci otrzymają nagrody rzeczowe. O godz. 14.00 odbędzie się prelekcja grzyboznawcy na temat potraw z grzybów i sposobów ich przyrządzania. Po prelekcji rozpocznie się wspólna biesiada połączona z degustacją grzybowych przysmaków przygotowanych przez Koła Gospodyń Wiejskich. Całość będą umilać występy kapel i zespołów ludowych z Gminy Ryglice. W niedzielę impreza przeniesie się na Górę Kokocz, gdzie od godziny 10.00 w pięknych okolicznościach przyrody, przy dźwiękach muzyki ludowej mieszkańcy, turyści i zaproszeni goście spotkają się przy grillu.