Uczniowie wszystkich szkół podstawowych z terenu Gminy Jodłowa mogą korzystać z mobilnej wersji legitymacji szkolnej. mLegitymacja, czyli legitymacja w smartfonie, to dokument o takiej samej mocy prawnej jak tradycyjna, papierowa legitymacja. Poświadcza uprawnienia uczniów do ulgowych przejazdów kolejowych, czy autobusowych. 

Jest także podstawą do otrzymania innych, przysługujących uczniom, zniżek. Można z niej korzystać w tych samych sytuacjach, w których obecnie korzysta się z „tradycyjnych” dokumentów. Nie tylko w trakcie kontroli biletów, ale także np. przy zakładaniu karty w bibliotece, czy zakupie biletów do kina. mLegitymacja jest częścią aplikacji mObywatel. By z niej korzystać uczniowie potrzebują tylko… smartfona (z systemem Android lub iOS). Wszystkie nasze szkoły podstawowe są zgłoszone do Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej (OSE), która obsługuje bezpłatny system mLegitymacji.

mLegitymacja szkolna ma jeszcze jeden dodatkowy walor - znika odwieczny problem, który znają wszyscy rodzice. Dzięki legitymacji w telefonie dziecko już nigdy nie zapomni zabrać ze sobą dokumentu poświadczającego jego zniżki i uczniowskie uprawnienia. Wielu rzeczy może zapomnieć, ale smartfona – nigdy!

Zachęcamy uczniów i rodziców do korzystania z tej nowoczesnej formy dokumentacji. Zainteresowanych prosimy o kontakt z sekretariatem szkoły (dopełnienie niewielkich formalności i pozyskanie kodu aktywacyjnego).

 /red.A.Nowak - Dyr.CUW Jodłowa/