Po 2 latach przerwy spowodowanej pandemią zapraszamy na kolejną edycję największej rowerowej imprezy w regionie pod nazwą ,,Bicyklomania 2022 – Rajd dla zdrowia”. W czasie imprezy promować będziemy nie tylko aktywność fizyczną, ale również profilaktykę uzależnień. Każdy uczestnik otrzyma koszulkę, a na mecie czekać będą liczne atrakcje, m.in.: zabawy dla dzieci, grill, gokart z torem przeszkód, ścianka wspinaczkowa, alkogogle oraz konkursy związane z tematyką uzależnień.

Trasa przyjazna dla każdego

„Bicyklomania 2022 – Rajd dla zdrowia to nowa odsłona największego rajdu rowerowego w regionie. Wydarzenie odbędzie się w sobotę 10 września. Rozpocznie o godzinie 10.00 na Placu Solidarności w Dębicy, skąd uczestnicy wyruszą w kierunku Korzeniowa. Postój będzie miał miejsce na boisku sportowym przy Zespole Dworsko-Parkowym w Korzeniowie, gdzie każdy rowerzysta otrzyma posiłek regeneracyjny. Z kolei finał połączony z piknikiem profilaktycznym i integracyjnym odbędzie się na stadionie miejskim przy ul. Akademickiej. Zapisów na Bicyklomanię można dokonać w formie online TUTAJ lub na starcie w dniu rajdu. Każdy uczestnik, który wcześniej zarejestruje się do udziału w Bicyklomanii 2022, otrzyma pamiątkową koszulkę.

Jedziemy po zdrowie

Hasłem przewodnim tegorocznej Bicyklomanii jest profilaktyka uzależnień. Na mecie na uczestników będzie czekać piknik profilaktyczny, podczas którego animatorzy przeprowadzą konsultacje i pogawędki związane z tematyką uzależnień oraz konkursy z nagrodami. Na zakończenie rajdu, Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Dębicy, w ramach projektu „Coolturalna przygoda z Funduszami Europejskimi”, przygotowała szereg innych atrakcji, jak m.in. mega gra planszowa, ścianka wspinaczkowa, strzelanie z łuku, DJ, piana party, dmuchańce dla dzieci, wata cukrowa, malowanie twarzy, fotobudkę, grill. „Coolturalna przygoda z Funduszami Europejskimi” jest realizowana dzięki dofinansowaniu z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2014-2020.

– Bicyklomania na stałe wpisała się w kalendarz ważnych imprez sportowych miasta. W tym roku przygotowaliśmy nową formułę tego wydarzenia. Podczas rajdu i wspólnego pikniku będziemy popularyzować zdrowy styl życia bez uzależnień. Uczestnicy będą mogli m.in. wziąć udział w warsztatach i pokonać gokartowy tor przeszkód z wykorzystaniem alkogoli. Serdecznie zapraszam wszystkich miłośników dwóch kółek do wzięcia udziału w rajdzie – mówi burmistrz Mariusz Szewczyk.

Organizatorami wydarzenia są: Miasto Dębica, Gmina Żyraków oraz Miejska Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych Miasta Dębicy. Partnerami rajdu są: Gmina Dębica, Gmina Pilzno, Gmina Czarna, Gmina Jodłowa, Gmina Brzostek oraz Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Dębicy oraz firma KANDS. Patronat medialny nad wydarzeniem objęli: Dębica TV, Polska Telewizja Regionalna, Obserwator Lokalny oraz Radio RDN Małopolska.

 

Załączniki:
Pobierz plik (Mapa-przejazdu.jpg)Mapa przejazdu87 kB
Pobierz plik (Bicyklomania_2022_regulamin.pdf)Regulamin198 kB