W sobotę 21 września 2019 roku na Wisowej odbyło się już IX Wielkie Grzybobranie. Siedemnaście zgłoszonych wcześniej dwuosobowych drużyn tuż po przywitaniu przez  organizatorów wyruszyło punktualnie o 9 rano na poszukiwania grzybów.

 

  

 

Uczestnicy mieli 2,5 godziny na powrót na miejsce startu czyli pod Szkołę Podstawową nr 3 w Jodłowej. Po przybyciu wszystkich drużyn na miejsce nastąpiła klasyfikacja zebranych grzybów i ich ważenie. Klasyfikacji i całej rywalizacji przewodniczyła grzyboznawczyni Pani Joanna Wingert-Szurek. Pierwsze i drugie miejsce zajęły mieszkanki Wisowej - Barbara i Justyna Kos zebrały 14,5 kg grzybów. Drugie miejsce przypadło drużynie Kazimiery Papciak oraz Marii Pacany z wynikiem 14,04 kg. Na trzecim miejscu znalazła się drużyna z Jodłowej - Doroty i Kazimierza Zygmunt z wynikiem 6,24 kg . Nagrodę za najcięższy okaz otrzymał Radosław Materowski z Wisowej - jego grzyb ważył 0,63 kg. Zebrano łącznie ok. 75 kg grzybów.
Tuż po grzybobraniu rozpoczął się już po raz VIII Festiwal Potraw z Grzybów. Na swoich stoiskach stowarzyszenia prezentowały dania z grzybów i regionalne przysmaki. Swoje stoły prezentowały stowarzyszenia z gmin Jodłowa, Brzostek i Ryglice: KGW "Nasz Dęborzyn" KGW Mieszkańców Dęborzyna i Zagórza, KGW z Dzwonowej, KGW z Jodłowej Górnej, "Dębowa Razem", KGW z Lubczy, "Nasza Zawadka" oraz KGW „Wisowianie”. Cały festiwal uświetniała swoim występem kapela "Jodłowianie"

Zobacz zdjęcia ...