Mała Książka30 września 2019 r. w Gminnym Centrum Kultury i Czytelnictwa w Jodłowej nastąpiło podsumowanie projektu realizowanego we współpracy z Instytutem Książki „Mała Książka – Wielki Człowiek”.

 

 

 

 

 

 

 

 Była to pilotażowa edycja projektu dla trzylatków, której celem było zachęcenie rodziców do częstego odwiedzania bibliotek i codziennego, rodzinnego czytania z dzieckiem.

W Jodłowej do projektu przystąpiło 27 młodych czytelników, którzy otrzymali wyprawki czytelnicze, a w nich książkę „Pierwsze wiersze dla…” oraz broszurę dla rodziców „Książką połączeni, czyli o roli czytania w życiu dziecka”, przypominającą o korzyściach płynących z czytania. Za każdą wizytę w bibliotece, zakończoną wypożyczeniem mały czytelnik otrzymywał naklejkę, a po zebraniu 10 naklejek, dyplom i niespodziankę.     

 

Na zakończenie projektu dzieci otrzymały mały upominek, a te które przystąpiły do drugiego etapu kolejną książkę i kartę małego czytelnika  na „dobry start”.

Zapraszamy kolejnych małych czytelników w wieku 3-6 lat do skorzystania z drugiego etapu projektu  ogólnopolskiej kampanii „Mała książka - wielki człowiek”.

DSC06680

DSC06682

DSC06683

DSC06685