Wierzymy, że wizyta w bibliotece może być początkiem wspaniałej przygody na całe życie, a wspólne czytanie książek w rodzinie wpływa pozytywnie na rozwój dziecka i wzmacnia poczucie bliskości z rodzicami.

 

 

 

 

Dlatego Instytut Książki kontynuuje i rozwija program prowadzony od 2017 roku. Do połowy 2019 roku przekazano już około 600 tysięcy książek. Teraz w  5200 bibliotekach, biorących udział w programie, na młodych czytelników w wieku 3–6 lat czeka wyjątkowy prezent – książka „Pierwsze czytanki dla…”, dostosowana pod względem formy i treści do potrzeb przedszkolaka i spełniająca najwyższe standardy w projektowaniu pięknych i  mądrych książek dla najmłodszych. Od września 2019 roku już ponad 80 tysięcy dzieci odebrało swoją Wyprawkę Czytelniczą, z czego blisko 50 000 to nowi użytkownicy – dzieci, które po raz pierwszy zapisały się do biblioteki.

 

Również biblioteka przy Gminnym Centrum Kultury i Czytelnictwa w Jodłowej bierze udział w tej kampanii. Obecnie do projektu przystąpiło 59 małych czytelników w tym całe przedszkole przy SP w Dęborzynie.

Mamy nadzieję, że ich liczba będzie stale rosnąć, i zarówno dzieci, jak również ich rodzice staną się stałymi bywalcami biblioteki.

Serdecznie zapraszamy kolejnych młodych czytelników do odwiedzenia naszej biblioteki i odbiór wyprawki czytelniczej na dobry start.

DSC06661

DSC06775

DSC06797

Nikola Osielska

DSC06799