XXVIII finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zakończony.

Już po raz czternasty WOŚP zagrała również w Jodłowej.

 

 

 

 

 

 

Hasło XXVIII Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy to: "Dla zapewnienia najwyższych standardów diagnostycznych i leczniczych w dziecięcej medycynie zabiegowej". Fundacja najczęściej kojarzy się ze styczniową publiczną zbiórką pieniędzy zwaną Finałem WOŚP. Na ulicę wychodzą tysiące wolontariuszy i miliony Polaków, by wspólnie zbierać pieniądze na konkretny, wcześniej wytyczony przez Fundację medyczny cel.

12 stycznia 2020 r na terenie naszej gminy kwestowało 3 wolontariuszy - uczniów Liceum Ogólnokształcącego w Jodłowej. Na Sali Widowiskowej Domu Kultury w ramach orkiestrowego grania od godz. 14.30 prezentowali się: uczniowie z SP nr 1, 2 i 3 w Jodłowej, SP w Dębowej i Dęborzynie, odbywał się również kiermasz ciast przygotowanych przez KGW Mieszkańców Dęborzyna i Zagórza oraz Stowarzyszenie KGW "WISOWIANIE". W trakcie finału WOŚP odbywały się orkiestrowe licytacje, a datki licytacyjne oraz wolne zbierane były do orkiestrowych puszek. Światełko do nieba zakończyło XXVIII finał WOŚP w Jodłowej. W sumie podczas Finału WOŚP w gminie Jodłowa zebrano rekordową kwotę 6 002,04 zł i 0,70 € + kolczyk złoty, które przekazano na rzecz Fundacji WOŚP.

PODZIĘKOWANIE

Składam serdeczne podziękowania wszystkim, którzy wsparli 28 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Gminie Jodłowa.

Dziękuję darczyńcom, wolontariuszom, a także wszystkim wykonawcom koncertu finałowego, jak również stowarzyszeniom, które włączyły się w orkiestrowe granie.

Pragnę serdecznie podziękować tym mieszkańcom gminy Jodłowa, którzy okazali swą hojność i szczodrość podczas wrzucania pieniążków do puszek  oraz podczas  licytacji.

Dzięki Państwa hojności, zaangażowaniu i pracy po raz kolejny nasza gmina mogła wesprzeć Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy i przekazać dary serca na rzecz małych pacjentów, bo to dla nich w tym roku grała niestrudzenie świąteczna Orkiestra.

Jan Janiga

Wójt Gminy Jodłowa

Zobacz zdjęcia ...