DSC01347Stowarzyszenie Koło Gospodyń Wiejskich "Wisowianie" oraz Kapela "Jodłowianie" wzięły udział w kolejnej edycji imprezy pn. "Święty Walenty - Tradycje Lubeckie - Sercem Gotowane", które odbywało się w Lubczy.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

W sobotę 15 lutego w Lubczy zgromadzili się przedstawiciele dwunastu kół gospodyń wiejskich, którzy wzięli udział w II edycji ogólnopolskiego konkursu potraw regionalnych i tradycyjnych „Sercem gotowane”:

Koło Gospodyń Wiejskich HUBA Muzyka góralska - gm. Czorsztyn - pow. nowotarski - woj. małopolskie

Koło Gospodyń Wiejskich Wisowianie i Kapela Jodłowianie - gm. Jodłowa - pow. dębicki - woj. podkarpackie,

Koło Gospodyń Wiejskich Łyszkowice i Zespół Pieśni i Tańca Blichowiacy - powiat Łowicki - woj. łódzkie

Koło Gospodyń Wiejskich Gosposia w Słupcu - gm. Łubnice - pow. staszowski - woj. świętokrzyskie,

Koło Gospodyń Wiejskich Kołodzieje i Zespół muzyczny Cyganeczki – gm. Prabuty - pow. kwidzyński - woj. pomorskie

Koło Gospodyń Wiejskich Dankowice i Zespół folklorystyczny Dankowianie - gm. Wilamowice - pow. bielski - woj. śląskie.

Gminę Ryglice - pow. tarnowski - woj. małopolskie reprezentowali: Koło Gospodyń Wiejskich w Joninach, Koło Gospodyń Wiejskich KOWALOWIANKI, Koło Gospodyń Wiejskich w Lubczy, Stowarzyszenie Koło Pań Rygliczanki, Koło Gospodyń Wiejskich w Woli Lubeckiej, Koło Gospodyń Wiejskich w Zalasowej oraz Zespół W Kuźni u Kowala z Kowalowej, Zalasowianie z Zalasowej, Zespół Lubczanie i Kapela Spod Kokocza z Lubczy.

Potrawy regionalne w konkursie "Sercem gotowane" oceniali specjaliści od potraw regionalnych: Urszula Gieroń, Lidia Rygiel, Zofia Tulik i Piotr Pielichowski.

Stowarzyszenie KGW "Wisowianie" zajęło w konkursie II miejsce.

Podczas wydarzenia nie zabrakło również muzyki ludowej z różnych regionów Polski, a wśród wykonawców koncertujących na scenie znalazła się również Kapela "Jodłowianie".

Zdjęcia ...