516578 5RI4 6a860fe34beeb185fd7bdbd794d0 83

27 października 2020 r. gościła w Gminnym Centrum Kultury i Czytelnictwa autorka bestsellerowych książek dla dzieci Justyną Bednarek -  romanistka, dziennikarka i redaktorka.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 Wydała już ponad 50 książek (nie tylko dla dzieci), współpracowała z najwybitniejszymi ilustratorami. Zdobyła również wiele prestiżowych nagród literackich np.  Nagrodę Literacką m.st. Warszawy i miano Najlepszej Książki Dziecięcej w konkursie „Przecinek i Kropka”, a także nominację w konkursie IBBY 2015. Pisarka opowiadała jak rozpoczęła się jej literacka przygoda oraz skąd wzięła inspirację na napisanie jednej ze swoich najpopularniejszych książek – „Niesamowitych przygód dziesięciu skarpetek”, która znalazła się w kanonie lektur szkolnych. Autorka nie tylko mówiła o tym, jak powstają jej książki i skąd czerpie pomysły, jak wygląda jej warsztat pisarski ale przeczytała również fragment książki  „Babcocha”.

            Dziękujemy Pani Justynie za wspaniałe i bardzo miłe spotkanie, które w formie online, zorganizowano w ramach Dyskusyjnego Klubu Książki dla dzieci i sfinalizowane zostało przez Instytut Książki i Wojewódzką i Miejską Bibliotekę Publiczną w Rzeszowie.