KONKURS CO DRZEWO WIDZIALO 2Agnieszka Maczuga i Karolina Łącka uczennice Szkoły Podstawowej Nr 2 i Szkoły Podstawowej Nr 3 w Jodłowej wyróżnione w konkursie literackim ,,Co drzewo widziało’’.

 

 

 

 

 

 

Celem konkursu było zwrócenie uwagi na rolę jaką pełnią drzewa między innymi podniesienie świadomości oraz kształtowanie postaw ekologicznych wśród dzieci i młodzieży.

 

Konkurs adresowany był do uczniów szkół podstawowych klas IV – VIII z terenu 22 Gmin należących do Związku Gmin Dorzecza Wisłoki. Zadaniem uczestników było wyobrażenie sobie historii, którą mogłoby opowiedzieć im drzewo rosnące w parku, przed szkołą czy w ogrodzie, przy domu oraz stworzenie opowiadania kończącego się morałem proekologicznym.

23 marca 2021 roku w Urzędzie Gminy Jodłowa odbyło się wręczenie nagród i symbolicznych dyplomów przez Wójta Gminy Jodłowa Jana Janigę i Angelikę Halibożek ze Związku Gmin Dorzecza Wisłoki. Dziewczęta wraz ze swoimi opiekunami Krystyną Janusz i Barbarą Dziedzic oraz rodzicem jednej z nagrodzonych uczennic Januszem Maczugą miały możliwość opowiedzenia o swojej wyróżnionej pracy  o tematyce proekologicznej. Na spotkaniu Wójt Jan Janiga docenił mieszkanki Gminy Jodłowa za kreatywność i inwencję twórczą. Złożone im zostały gratulację i życzenia dalszych sukcesów w edukacji.

DSC 0002 002

DSC 0005 002

DSC 0014 002

DSC 0015 002

DSC 0017 002